Adıyaman Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Mama ve Yem Bıraktı

0
760

Koronavirüs dolayısıyla yeteri kadar beslenemeyen sokak hayvanları için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanları için şehir merkezindeki parklara mama, yem ve su bıraktı.

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla başta hayvan severler olmak üzere her kesimden takdir gören Adıyaman Belediyesi, koronavirüsten dolayı dışarı çıkamayan halk tarafından yeteri kadar beslenilemeyen sokak hayvanları için anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.

Kedi ve köpek gibi sokak hayvanları için şehir merkezindeki birçok noktaya mama ile su bırakan Veteriner Müdürlüğü ekipleri, kuşlar içinde belirli alanlara yem bıraktı.

Veteriner Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyoruz. Salgın sebebiyle mama ve su ihtiyaçlarını temin etmek için daha çok hassasiyet gösterelim. Sessiz dostlarımızın sevgi ve merhamete muhtaç olduğunu unutmamalıyız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz