400 Dolar Bozdur İşitme Cihazı Bakımı ve Pili Ücretsiz

  0
  107

  Adıyaman İşitme Merkezi sahibi Orhan Burak ve Sebahat Genç, 400 dolar bozdurup makbuzunu getiren herkese işitme cihazı bakımı ve pilini ücretsiz vereceklerini söylediler.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yanlızım ama faize karşı mücadelemi sürdüreceğim’ sözlerinin ardından Adıyamanlı esnaflarda boş durmayarak Cumhurbaşkanın yalnız olmadığını gösterdiler.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yanlızım ama faize karşı mücadelemi sürdüreceğim’ sözlerinin ardından Adıyaman İşitme Cihazları Merkezi, 400 dolarını bozduran ve makbuzunu getiren vatandaşların işitme cihazlarının pilini ve bakımını ücretsiz yaptıracağını duyurdu.

  İşyeri önünde pankart açarak vatandaşları duyarlı olmaya davet eden işletme sahibi Orhan Burak,”Ülkemiz için biz ne gerekiyorsa canımızla beraber hazırız. Ne gerekiyorsa yapmak zorundayız. Bu kampanyamızın sebebi dolardan dolayı Türkiye’nin Türk parasının değerinin artması için yapmamız gereken tek şey; doları bu saatten sonra kullanmamak, hep dolarla çalıştığımız için memleketimize katkı olması için biz Türk parasına döndük. Bu kampanyamızın sebebi ise insanlar dolarlarını yastıkların altında bırakmasın. Türk parasına geçsin diye kampanyamızda 400 dolar bozdurarak makbuzunu getirenlere işitme cihazının pili ve bakımını ücretsiz yapıyoruz” dedi.

  Sebahat Genç ise “Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir fakat bizler üzerimize düşen görevi yerine getirmemiz gerek. Bizde cumhurbaşkanımızın sözünün ardından böyle bir kampanya başlatarak, hem engellilerimizi sevindirelim dedik hemde ülkemize katkı sağlayalım dedik. Dış güçler tarafından sürekli saldırılıyor. Bizde buna direnmek zorundayız. Bu badireleride atlatacağımıza inanıyorum. Amacımız bir yandan da diğer esnaf arkadaşlara örnek olmasıdır.” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz