3. Atatürk Bahar Futbol Turnuvası İçin Antalya’ya Gittiler

  0
  52

  Adıyaman Spor Der (Sporcular Derneği) Antalya’da düzenlenecek olan 3. Atatürk Bahar Futbol Turnuvasına katılmak üzere Antalya’ya gitti.

  26 ilden 26 futbol takımının katılacağı futbol turnuvası için yola çıkan sarı yeşilli ekibimizde birbirinden önemli ve kıymetli sporcu bulunurken, Başkan Nuri Sever “Takımda hedef mutlaka ilk 3’e girmektir” dedi. daha önce de ilimizi birçok turnuvada temsil eden Spor Der, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvada boy gösterirken, kafilede 16 sporcu ve 2 yönetici yer aldı. Birbirinden zorlu maçlara sahne olacak maçlar ile ilgili konuşan Spor Der Başkanı Nuri Sever şunları söyledi:

  “ Daha önce de birçok futbol turnuvasına katılmış olan ve ilimizi başarıyla temsile den Spor Der, bu yıl Antalya’da 3.sü düzenlenen Atatürk Bahar Futbol Turnuvasına katılacak. Bu turnuvada yirmi altı ilden yirmi altı futbol takımı olacak. Biz on altı sporcu ve iki yönetici olarak bu turnuvaya on sekiz isim ile katıldık. Kadromuzda birbirinden yetenekli sporcular var. İnşallah bu zorlu sınavdan başarıyla ayrılır Adıyaman’ımıza güzel bir netice ile döneriz. Bu turnuvaya 38 yaş üstü sporcuların katıldığını da bildirmek isterim” Dedi.

  Spor Der’in çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Sever “ Dünyada verimliliği ve bilimselliği kabul görmüş modellerden özelimize en yakın olanı örnek alınacaktır. Ve çalışmalar en az bir sezonu kapsayacak biçimde planlanacaktır. Yine bu çalışmalardan beklenen verimlilik alınabilinirse organizasyon ilimizde yılın 12 ayı eğitim veren bir futbol okuluna dönüştürülecektir. Böylece ilimizde, coğrafyamızda yeteneklerin tespiti ve yarışmacı yaşlarına hazırlanmaları noktasındaki boşluğun doldurulmasına ciddi katkılar sunulabileceği kanaatindeyiz. SPOR-DER yönetimi konuyla ilgili hazırlıklara başlamış ve 2014 yazından itibaren bu çalışmaların da startını vermeyi hedeflemektedir. Diğer branşlarla ilgili programa almayı düşündüğümüz faaliyetler netleşince kamuoyuyla paylaşılacaktır. İlimizdeki benzer çalışmaların bir çatı altında birleştirilmesinde veya ilgili kulüp, demek, kurum ve kuruluşlarla ortak hareket edilmesinde fayda görülür ve kabul edilebilir bir formül bulunursa SPOR-DER demek olarak buna da açıktır” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz