PAYLAŞ

Burada yazılanları direkt size iletmek için talep ettiğim randevuya 1,5 aydır cevap gelmeyince, özel kaleminizi arayarak talebimi iptal ettirdim ve bu sütunlardan sesimi duyurmak istedim.

Yaklaşık 6 aydır, İl Özel İdaresi’ndeki usulsüzlükler ve Genel Sekreter Sami Işık’la ilgili haberler konusunda maalesef başta en yakınınızdakiler tarafından yanlış bilgilendiriliyorsunuz.

Bugün sizi yanlış bilgilendirenler, sizden önceki valiye de aynı şeyleri yaptılar. Haberleri şikâyet kabul edip inceleme-soruşturma başlatması gerekirken eski vali Nurullah Naci Kalkancı gibi siz de ne yazık ki bu usulsüzlükleri görmezden geldiniz.

Dönemin valisi Kalkancı, siyasiler tarafından ‘’KORUNAN KOLLANAN’’ Sami Işık hakkında inceleme yaptırma gereği duymadı.

Yakın çalışma arkadaşlarınız kadar siyasiler de taraf olunca ister istemez tek taraflı bir bilgiyle yönlendirildiniz.

Bu durumda da arkasında siyasi güç olduğu için “güçlü olan haklı olur” mantığıyla Işık’ın yaptıkları yanına kar kaldı ve yapılan usulsüzlükler çizmeyi aştı.

- Haberleri tekrar hatırlatalım

Gazetemizin 17 Eylül 2018’deki 112. sayısında “Devlet Tasarrufta O İsrafta” başlıklı haberinde, Sami Işık’ın gündüz ayrı gece ayrı makam aracı kullandığını belgeleyen görüntü ve resimlere rağmen yetkililer sus pus olmuştu.

Yine gazetemizin 23 Ekim 2018’deki 113. sayısında “Bu İddiaları Kim Araştıracak?” başlıklı haberi de biz yazdık biz okuduk.

Adıyaman’a atandığınızdan sonra gazetemizin 29 Kasım 2018’deki 115. sayısında “İl Özel İdaresinde Büyük Yolsuzluk İddiası!” haberimizde Göksu Tesislerinde üretilen kilitli taşlarla ilgili gündeme getirdiğimiz haberimiz hakkında sizde her hangi bir inceleme soruşturma işlemi yapma gereği bile duymadınız.

Çünkü etrafınızdaki kişiler sizi yanlış bilgilendiriyor, konu size anlatıldığı gibi değil.

Haberin ardından Adıyaman Valiliği’nden, “Herhangi bir kusur ya da ihmalin bulunmadığını, iddiaların sübuta ermediğini” ifade edilerek konunun kapatıldığına dair 25 Ocak 2019’da bir yazı gönderildi.

Gelen yazıdan, Işık ve diğer kişilerin zarar görmemesi için ısmarlama bir araştırma yaptırıldığı çok net anlaşılıyor.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rağmen…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde, partisinin grup toplantısında ifade ettiği “Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünyayı hakim kılmak için mücadele edeceğiz” açıklamasına rağmen ne yazık ki Adıyaman’da tam tersine bir süreç işliyor.

Her şeyden önce bir vatandaş ve bir basın mensubu olarak kamu hukuk adına belge ve delilleriyle ortaya koyduğum hususlarla kamu zararına sebep olan uygulamalarıyla Sami Işık’ın “herhangi bir kusur ve ihmalinin bulunmadığı” ifadesiyle suçların üstünün kapatıldığı görülmekte.

Görüntü, fotoğraf ve belgelerle kamuoyuna yansıtılan gerçeklerin ADİL OLMASI BEKLENENLER tarafında “sübuta ermediği” belirtilerek kapatılması HER VİCDAN SAHİBİNİ ÜZER.
Olayı inceleyen ve kararı alanların bile vicdanen rahatsız oldukları aşikardır.

Her şeyin gelip geçici olduğu gibi, siyasilerin de gelip geçici olduğunu unutmayalım.
Evet unutmayalım ki kimler kimler geldi geçti ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.

Kişiler yanlış yapar, yapılan yanlışı devlete bağlamak en büyük yanlıştır.

Unutmayalım ki hak hukuk bir gün hepimize lazım olacak!..