CHP GÖLBAŞI SEÇİM İRTİBAT BÜROSU COŞKUYLA AÇILDI

FB_IMG_1548000593661

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim irtibat bürosu CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın katılımıyla yoğun bir katılımla açıldı.
CHP Gölbaşı seçim irtibat bürosu açılışına CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın yanı sıra CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, belde belediye başkan adayları, CHP’li üyeler ve vatandaşlar katıldı.
Seçim irtibat bürosu açılışında açıklama yapan CHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı İskender Yıldırım, “Beni bu şerefli göreve davet ettiniz. Sizlerden aldığım güçle hizmet yarışında yeni bir dönemeci birlikte aşacağımıza hükümet olamamanın avantajının kullanıldığı bu yarış ne kadar adaletsiz zor olursa olsun. Cumhuriyete olan inancımız Gölbaşımıza olan yüce sevdamızı haykırmak için bu meydandayız. Bu kalabalığa bakınca gözlerinizdeki ışıltıyı yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğru insanlarla olduğumu bir kez daha fark ettim” şeklinde konuştu.
“35 BİN GÖLBAŞILI AİLEME HİZMET ETMEK BENİM İÇİN ONURDUR”
35 Bin Gölbaşılıya hizmet etmekten onur ve gurur duyacağını ifade eden Yıldırım, “Hepimizin yüreğindeki sevda aynı Gölbaşımıza ve ülkemize olan sevda ile hizmet aşkıyla yanıyor yüreklerimiz birlikte güzel işle başaracağız. Size olan inancım tamdır hepimiz bu sürece dahil olmalıyız. Hiç birinizi utandırmayacağıma namus şeref sözü veriyorum. Benim için belediye başkanlığının en temel odağı insandır. Daha önce belirtiğim gibi evinden çıkamamış engellimiz var mıdır diye kaygı duymayı gerektirir. Benim için belediye başkanlığı aç yavrumuz okula gitmiş midir diye kaygı duymayı gerektirir. Yıllarca ekmeğini yediğim Mahmut ustama, topraktan beslenen çiftçi Mehmet amcama hem anne hem eş hem gündeliğe giden aşye ablama toplumumuzun aydınlık yürekleri çok kıymetli öğretmenlerime gecesini gündüzüne katıp gece gündüz demeden çalışan doktor, hemşire, emekçi, işçi, memur 35 bin Gölbaşılı aileme hizmet etmek benim için onurdur” açıklamasını yaptı.
“ŞEHRİMİZİ ORTAK AKILLA YÖNETMEK İÇİN ADAY OLDUM”
Gölbaşını ortak akılla yöneteceğini vurgulayan Yıldırım, “Birlikte yöneteceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışı içinde hep beraber hep birlikte şehrimizi ortak akılla yönetmek için aday oldum. Şehrimizi daha iyi planlamak için aday oldum. Daima özgür daime mutlu bir Gölbaşı olsun diye aday oldum. Genç beyinlere imkan sunmak için aday oldum. Bu benim belediyem bu benim şehrim demek için aday oldum. Engelli kardeşlerimizle ilgili projeler geliştirmek için aday oldum. Evde bakım hizmeti alamayan yaşlılarımıza dokunmak için aday oldum. Gölbaşımızı yönetmek için ittifak arıyorum ittifak hep birlikte yönetmek için. Sen ben değil biz olmak istiyoruz biz kimsenin başarısızlığı üzerinden bir yol çizmeyeceğiz. Biz işimize bakacağız. Bu memleket için iyi olan ne yapılmışsa teşekkür edip geçeceğiz” diye konuştu.
“BEN BAŞKAN OLMAYACAĞIM SEMBOL OLACAĞIM”
Belediye olarak hesap verilebilir ve sorulabilir olacaklarını belirten Yıldırım, “Belediye başkanı olduktan sonra mahalle dayanışma evleri kuracağız muhtarlarımız sivil toplum kuruluşlarımız herkesi dinleyen şehrin belli noktalarına dilek ve öneri kutuları kurarak milletimizin istekleri talepleri doğrultusunda hep birlikte yürüteceğiz. Ben başkan olmayacağım başkan sembol olacağım sembol. Başkan sizsiniz. Bu niyetlerle çalışacağız. Hesap verebilir hesap sorabilir olacağız. Yetim hakkı gözeteceğiz. Gelen ödenekleri bir lokma bir hırka diyen Peygamber efendimizin ümmetleriyiz bu şiarla harcayacağız bunlara söz veriyorum” şeklinde konuştu.
“GÜN CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ İKTİDARA TAŞIYACAK YOLDA EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak için birlik ve beraberlik içinde çalışmak gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Şairin dediği gibi bir dil bulacağız dostlar bir dil. Bizim bu memlekete cumhuriyete bu topraklara Atatürk’e çocuklarımıza, gençlerimize borcumuz var. başkaca bir seçeneğimiz yoktur. Bir yol bulacağız ortak bir dil. Herşeyi anlatmaya yetecek. Benim cesaretim ve umudum var. gelin birlikte büyütelim. Gün Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak yolda el ele gönül gönüle birlik olma günüdür. Bugün seçim startını veriyoruz. Ev ev kapı kapı gezmek ve çalışma zamanıdır. Güzel ilçemizi memleketimizi hak ettiği yere getirmek için ortak akıl ve hep birlikte yöneteceğimiz güzel ve mutlu günlere olan inancımla saygı ve sevilerimi sunuyorum” açıklamasını yaptı.
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, “ Herşeye rağmen umudu koruyan herkes için güzel bir yaşam düşleyen umuttan sevgiden, eşitlikten emekten hoşgörüden yana olan değerli dostlar, hepiniz hoş geldiniz seçim büromuzun açılışına sefalar getirdiniz” dedi.
CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, “Biz Gölbaşında sevgi ekip sevgi biçeceğiz. 35 bin Gölbaşılıyla Gölbaşımızı kucaklayıp kazanıp hep birlikte yöneteceğiz. CHP döneminde klasik belediyecilik anlayışı bitecek sosyal belediyecilik anlayışı gelecek. Bu da iş, aş, ekmek, sağlık insanca yaşam, eğitim ve sanatsal etkinlik demektir” diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE 6 MİLYON İŞSİZ VE 16 MİLYON DA YOKSUL VAR”
İşsizlik sorununu CHP’nin çözeceğini ifade eden CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan şunları söyledi: “Türkiye’de 6 milyon işsiz ve 16 milyon da yoksul var. İşsizlik ve yoksullukla mücadele etmek öncelikle Ankara’daki hükümetin işidir. Belediye başkanları tek başlarına belediyelerin kaynaklarıyla bunları çözemez. Ama bizim derman belediyeciliğimizde Ankara’nın çözemediği bu derdi çözmek bizim boynumuzun borcudur. Onun için vatandaşın her türlü sorununa sahip çıkan bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktık. Geçen yıldan bu yana Adıyaman’da işsizlik oranı yüzde 50 artmış. Tarım ithalata mahkum edilmiş. Tarımsal üretim çökmüş, tütünde yerli üretim düşmüş ve sürekli tütün ithal eden bir ülke olmuşuz. Her gün yeni bir kararname ile pirince, bulgura, bakliyata, tütüne sıfır gümrük vergisi, vergisiz ithalatı teşvik eden bir düzen kurulmuş ve bütün bunlara karşı biz mücadele ediyoruz.”
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Gölbaşı Belediye Başkanlığını kazandıklarında İskender Yıldırımı makamında ziyaret edeceğini vurgulayan Tezcan, “ Hep güzel buluşmalar yaptık. Hep gönülden karşıladınız hep yürekten karşıladınız bundan önceki gelişim 24 Haziran seçimleri içindi bu 31 Mart seçimleriydi inşallah bundan sonraki gelişim belediye başkanımızı binada belediye binasında ziyaret için olacak İskender Yıldırımı belediye binasında ziyaret etmeye geleceğiz inşallah. Aslında bu katılıma baktığımız da bu iş bitmiş bu iş sadece Gölbaşında bitmemiş bu iş Gölbaşının harmanlısında da, belöreninde de bitmiş. 31 Mart günü sandıklar kapanıp sayım başlayınca 1 Nisan sabahında Adıyaman’da mevcut bir ilçe belediyemiz Tut, 4 belde belediyemiz onlarda bizde olacak. İnşallah onlara yeni belediyeleri eklerken Gölbaşı ve beldeleri de bunun içinde olacak”
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise, “Maalesef Belediyecilik anlamında yerel yönetim anlamında Gölbaşını hak ettiği yere taşıyamadılar. Bizim bildiğimiz Türkiye’de illerin batısındaki ilçeler gelişir. Ancak yıllardır hem genel de hem yerelde Adıyaman yönetenler Adıyaman nasıl unuttularsa Gölbaşını da unutmuşlar. Yıllardır Adıyaman’ı yerelde ve genel de yönetenler hep bizi bir şeyle oyaladılar. Hep şunu söylediler genel seçimler de iktidar partisinden olmazsanız hizmet gelmez. Yerel seçimler de iktidar partisinden belediye başkanı seçmezseniz hizmet gelmez dediler Adıyamanlılar Gölbaşılılar diğer bölgedeki halkımız da bugüne kadar buna inandı. Ama artık Adıyaman ve Gölbaşında bir şey değiştirmek lazım.”
Yapılan açıklamanın ardından seçim bürosu açılışı yapıldı ve Gölbaşı Belediye Başkan Adayı İskender Yıldırım, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a Adıyaman nemrut maket heykeli taktim etti.
İSKENDER YILDIRIM KİMDİR?
1978 Gölbaşı doğumlu. Bütün öğrenimlerimi Gölbaşında memleketinde tamamladı. Gölbaşında yaşıyor. Evli ve iki çocuk babası. Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisine emek veren bir ailenin çocuğu. Cumhuriyetçi, Devletçi, Halkçı Atatürkçü anlayışla büyüyen parti disiplinini bilen devletine saygılı toplumun değerlerine sahip çıkan ülkesini önemseyen birisidir.