PAYLAŞ

“2019 Yılı Adıyaman İçin Bereketli Bir Yıl Olacaktır”
AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı son grup toplantısı ile vatandaşlara müjde üstüne müjde vermesini ekonomik büyümeye, enflasyona, dış rekabete ve topyekün gelişmeye olumlu yönde etkileri olacağını söyleyerek özellikle 2019 yılını ‘Göbeklitepe Yıl’ olarak ilan edilmesini bölge turizmini canlanadıracağını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yine tarihi bir grup toplantısını gerçekleştirdiğini vurgulayan Dağtekin ” TBMM’de uzun bir bütçe maratonu sonrası Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk bütçesi Meclis’te kabul edildi. Türkiye’nin yeniden şahlanmasına vesile olacak 209 yılı bütçesi hizmet amaçlı bir bütçedir. ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Liderimiz Erdoğan’ın son grup toplantısında ise sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal hayata direkt etki edecek kazanımlarla ilgili milletimize müjdeleri peş peşe sıraladı. Daha önce 1.603 TL olan asgari ücret 2.020 TL oldu. Bu rakam önceki yıla göre asgari ücretin yüzde 26 oranında (417 lira) artması anlamına geliyor. Tabi bu rakam bekar olan asgari ücretli çalışan için geçerlidir. Evli ve çocuklu ailelerde bu rakam daha da yükseklere çıkmaktadır. Bu artış aynı zamanda tarihi bir rekordur. Geçen yıl 14.2 oranında zam yapmıştık bu yıl ise zam oranını 26′lara kadar taşıdık. Elbette asgari ücretin belirlenmesi sadece çalışanların yaşam standartlarını etkileme çerçevesinde düşünülmemeli. Bunun, işgücü piyasalarına, ekonomik büyümeye, enflasyona, dış rekabete ve topyekun gelişmeye olumlu yönde etkileri olacaktır. İş dünyası da hükümetimiz tarafından verilen desteklerden memnun kalmıştır. Asgari ücret ile birlikte hükümetimizin enerji indirimleri ve istihdama olan desteğini açıklaması ise ekonomideki koordinasyonun geldiği nokta açısından da son derece değerlidir. Vatandaşlarımız 2019′da elektrik ve doğal gazı %10 indirimli kullanacaktır. Asgari ücrete yapılan zam ile hem doğal gaz hem de elektrikte yüzde 10′luk indirim ülkemizin kalkınması ve refahı için son derece önemlidir. AK Parti olarak biz büyük bir siyasi hareketiz. 17 yıl boyunca milletimizin büyük teveccühü ile tek başına iktidar olmuş bir partiyiz. Elbette biliyoruz bu teveccühün ağır sorumlulukları vardır. . Gerçekten de son 17 yıla baktığımızda öncesi dönemlerle kıyaslanamayacak kadar her alanda gelişmiş bir Türkiye var. AK Parti hükümetleri dönemi, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yapılanları misliyle katlamıştır.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılını ‘ Göbeklitepe Yılı’ olarak ilan edilmesini de değerlendiren Dağtekin bu kararın Adıyaman’ın ve bölge turizminin daha çok canlanmasına vesile olacağını dile getirerek ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kültür ve turizm alanında bu yılı ‘Göbeklitepe Yılı ‘ olarak ilan etmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Bölgemizde turizm sektörünün canlanmasına neden olacak, 2019 yılının ‘Göbekli Tepe Yılı’ olarak ilan eden Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ö’ 2019 yılını Şanlıurfa Göbeklitepe yılı olarak ilan ediyoruz Gaziantep de bu işin içinde olacak, Mardin de aynı şekilde, Adıyaman da 5 ilimizi bu işin içerisine almak suretiyle bölgeyi Göbeklitepe yılında ayağa kaldıracağız’ ifadelerini kullanması bizleri oldukça heyecanlandırmıştır. İnşallah bu süreci teşkilat olarak en güzel şekilde değerlendirerek gerek milletvekillerimizle, gerek yerel yönetimlerimizle bir koordinasyon içerisinde turizme dönük rantabl bir turizm yatırımı yapmak ve turizm sektörüne sağlanan teşviklerden en üst seviyede yararlanmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hali hazırda devam eden nitelikli projelerimiz var. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz ‘Adıyaman Panorama ve Arkeolojik Müzesi’ projesi ile ilgili çalışmalar ivedi bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu projenin tamamlanmasıyla Adıyaman çekim merkezi olacaktır. Hem inanç turizmi açısından hem de tarihi ören yerleri ile zengin bir kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapan Adıyaman’a turizm destinasyonları arttırmak için yoğun gayretler sarf ediyoruz. İnşallah 2019 yılı bölgemiz ve Adıyaman için bereketli bir yıl olacaktır. AK Parti teşkilatı olarak milletvekillerimizle birlikte inşallah kültür ve turizm alanında yatırımları geliştirmeye yönelik projelerle daha büyük sıçramaların alt yapısını kurmak için çalışacağız. ” diye konuştu.