DAĞTEKİN ‘BİZİM ADIYAMAN SEVDAMIZ VAR”

DAĞTEKİN YENİ

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının açıklanmasından sonra tüm teşkilat olarak kenetlendiklerini ve 31 Mart seçimlerine hazır oldukları mesajını verdi.
Dağtekin açıklamasında şunları söyledi;
“Bilindiği gibi 24 Kasım Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde Devlet Başkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile aralarında Adıyaman’ımızın da olduğu 40 ilimizin belediye başkan adayları açıklandı. Bu davaya gönül vermiş çok değerli kardeşimiz Dr. Süleyman Kılınç partimizin belediye başkan adayı olmuştur. Son olarak geçtiğimiz salı günü mecliste yapılan grup toplantısına katıldık . Liderimiz Erdoğan; grup toplantısında da 20 ilin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Herkesin malumu olduğu üzere AK Partimiz mahalli idarelerde öncü ve örnek yönetimlerin mimarı, icraatların, hizmetlerin partisidir. AK Parti olarak belediye ve mahalli idareler yönetimi anlamında, milletimizin karşısına ilk olarak 2004 yılında çıktık. İşte bu tarihte 750 belediye başkanlığını kazandık. 2002 yılından sonra başlayan kalkınma hamleleri 2004 yılından sonra ‘yerel kalkınma’ ile devam etmiştir. AK Partili belediyelerle birlikte alt yapıdan üst yapıya kadar her alanda şehirlerimizde büyük bir kalkınma hamlesi başlamıştır. 31 Mart seçimlerinden sonra ise yine AK Partili belediyelerle bu istikrar katlanarak devam edecektir. Bu vesileyle; milletimize hizmet için çıktıkları bu yolda tüm belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. 31 Mart Yerel seçimlerine girerken liderimiz Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi ‘gönül belediyeciliği’ sloganıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm Adıyaman halkının gönlündeki yerimizi güçlendirerek, il ve ilçe yönetimlerimiz, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımızda görev yapan tüm teşkilat mensuplarımız kazanmadık gönül bırakmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 31 Mart Yerel Seçimleri’nin; ülkemiz, milletimiz, Partimiz ve Belediye Başkan Adayları açıklanan 60 İlimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
AK Parti Adıyaman adayının açıklanmasının hemen ardından Ankara’da çeşitli istişarelerde bulunduklarını hatırlatan Dağtekin ” İstanbul ve Ankara’da ki yoğun programımız sonrası Adıyaman’a geldik. Özellikle sabahın erken saatlerinden itibaren bizleri havalimanında bekleyen vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımı arz etmek istiyorum. Orda gördüğümüz teveccüh ve sevgi seli heyecanımıza heyecan kattı. Milletimizin 15 Temmuz günü ortaya koyduğu birlik ve beraberlik ruhuna bu karşılama töreninde bir kez daha şahit olduk. Yunus Emre der ki ; “Cefa çekmenin adını aşk koymuşlar” Aşkınımız Adıyaman, sevdamız Adıyaman diyerek başta Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın milletvekillerimiz İbrahim Halil Fırat, M.Fatih Toprak ve Yakup Taş olmak üzere belediye başkan adayımız Dr. Süleyman Kılıç ile birlikte milletimizle kenetlenerek gönüller yapacağız , gönül köprüleri kuracağız. Ayrıca karşılama töreninde hemen hemen tüm aday adaylarımızın da katılması ve adayımız Süleyman Kılınç beye destek vermesi motivasyonumuzu en üst düzeye çıkarmıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Önümüzde çetin bir yol var . Kenetlenirsek, birlik olursak zoru kolay yaparız. . Bizim tek sevdamız var . Sevdamız Türkiye . 31 Mart Mahalli idareler seçimlerinde sandıktan çıkan her oyu kendi namusumuz bilecek ve bunun hakkını vermek için milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, belediye meclis ve il genel meclis üyelerimizle gece gündüz demeden çalışacağız” dedi.