PAYLAŞ

Geçen sayımızda Adıyaman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık’ın, mesai saatleri dışında kurumda iş yapan bir müteahhit firmanın sözleşme gereği teknik elemanların kullanımına verdiği aracı kullandığı haberimiz kamuoyunda geniş yankı buldu.
Adıyaman’da ses getiren ve herkesin konuştuğu bu haberi, nedense milletvekillerimiz görmemezlikten geldi ve bu sessizlikleriyle söz konusu usulsüzlüğe destek vermeye devam ettiler.
Milletvekillerimizin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Işık’ın haksız bir şekilde geceleri bindiği aracın hesabını sormaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.
Milletvekillerimizden şu soruların cevabını vermelerini istiyoruz:
* İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Işık’ın gündüz şoförlü makam aracı varken, geceleri kurumun hizmetleri için tahsis edilmiş başka bir aracı özel işlerinde kendinin kullanması kanuna uygun mu? Etik mi?
* Eğer sesiz kaldığınız haberde, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Işık’ın şirket arabasına binmesi kanuna uygunsa haberimizden sonra neden bu araca binmekte vazgeçti? Eğer uygun değilse neden gereği yapılmadı?
*Söz konusu aracı özel işlerinde kullanırken aracın benzinini kurumdaki akaryakıt pompasından karşılanıyor olması doğru mu?
*Yaşanan bu skandal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık dışında başka bir idareci tarafından yapılsaydı ona da göz yumar mıydınız?
Vekillerimiz “BİLMİYORUM, GÖRMEDİM, DUYMADIM” demeye daha ne kadar devam edecek?