PAYLAŞ

SEN NEYMİŞSİN BE MÜDÜR BEY!
Adıyaman il Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olan Ramazan Karakuş’un vicdanları yaralayan toplumun kabul etmediği uygulamalarına daha önce basına yansıyan bölümlerine şahit olmuştuk.
Karakuş’un Kasım 2017 tarihinde Adıyaman İl Özel İdaresi Sekreterliğine alınacak olan sözleşmeli inşaat mühendisi alım sınavında komisyon başkanı olarak görev yapmış ve yaptığı vicdanları yaralayan uygulamayla uzun süre Adıyaman gündeminde yer almıştı.
MARİFETLİ MÜDÜR!
Adıyaman İl Özel İdare Sekreterliğine alınacak olan sözleşmeli inşaat mühendisi alım sınavında 85 KPSS puanı alan adayın yerine KPSS notu 67 ve 64 olan adayları alması uzun süre kamuoyunda konuşulmuştu.
İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Karakuş Genel Sekreterlik görevi yanı sıra Encümen Müdürü, Etik Kurulu Başkanı, Besni OSB Yönetim Kurulu üyeliği ve Adıyaman Beşir Derneği Başkanlığı da yapıyor.
Encümen Müdürü olarak görev yaparken İl Özel İdare Genel sekreter yardımcılığına getirildikten sonra eski görevini bırakmayarak her encümen toplantısında “oturum parası” almak için vekâleten göreve devam etmesi tepkilere neden oluyor.
Karakuş, bu “çalışma şevkiyle” her ay encümen üyelerinin aldığı ücretin yarısını alıyor. Ramazan Karakuş’un marifetleri bununla sınırlı değil. Kurum içerisinde Etik Kurulu Başkanı olarak görev yapan Karakuş, Adıyaman merkezde bu kadar yoğunluğa rağmen Besni OSB Yönetim Kurulu Üyesi olarak da “görev aşkıyla” çalışıyor.
Adıyaman merkezden yarım yamalak işlere rağmen Karakuş’un bu kadar yoğunluğun içerisinde bir de Besni OSB Yönetim Kurulu Üyesi olması ve buradan da maaş alması daha çok konuşulacak gibi.Besni İlçesinde Özel İdare Müdürü olarak görev yapan bir görevlide var.