PAYLAŞ

ANKARA’DAN GELDİ ADIYAMAN’A OKUL YAPTI

Aslen Ankaralı olup, Ankara’da spor hekimliği yapan hayırsever Ateş Şendil’in annesi ve babası Çetinkaya ve Biran adına Besni ilçesine bağlı Burunçayır Köyünde yaptırdığı 8 derslikli İlk ve Ortaokul binasının açılışı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını hayırsever Ateş Şendil yaptı. Şendil, burada yaptığı konuşmada; “Bizleri ve ailemizi onurlandırdıkları için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün yaşamımın en mutlu ve onurlu günüdür. Yaşamının 44 yılını eğitime hizmet vererek geçirmiş bir baba ve hayatını eşinin ve çocuklarının başarı ve mutluluğuna adamış fedakâr bir annenin iki evladından biri olarak kız kardeşim ve ben vatan ve millet sevgisiyle yetiştirildik. Yaşamım boyunca bir ülkenin geleceğini o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olunduğuna inandım. Çünkü eğitim ve eğitilmiş insanlar bir ülkenin sahip olabileceği en güçlü silahtır. Beni bugünlere ailem ve devletimin sağladığı olanaklar getirdi. Bende devletime ve aileme olan borcumu bu güzel okulun yapılmasına katkıda bulunarak bir nebzede olsa ödemek istedim. Bu okulun Adıyaman’da yapılması noktasında bizleri teşvik eden herkese çok teşekkür ediyor, okulun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ”dedi.
Hayırsever Ateş Şendil ve ailesine eğitime verdikleri desteklerden ötürü teşekkür eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ise, “Bugün hayırlı bir işin sonucu için buradayız. Bugün burada Ateş hocamızın hiç tanımadığı, hiç bilmediği insanların yaşadığı bir coğrafyada kendi emeğiyle kazandığı parayla yaptırdığı böylesi güzel bir okulun açılışı için buradayız. Bu çok değerli bir şeydir. Tanımadığınız bilmediğiniz insanların hayatına dokunabilmek çok anlamlı bir şeydir. Ateş Şendil ve ailesini tebrik ediyor alkışlıyorum. İnsanımızda olması gereken özelliklerden bir tanesi de içinde yaşadığı topluma karşı sorumluluk duymak. Bugün açılışını yapacağımız bu okulda öğretmenlerimizin yetiştireceği çocuklar ve bunun toplumsal yararı bu binayı çok daha anlamlı kılacaktır. Bu vesile ile Ateş Şendil ve ailesine eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyor, açılışını yapacağımız bu okulun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ve Vali Nurullah Naci Kalkancı, Burunçayır Köyüne 8 derslikli bir okul yaptırarak, eğitime verdiği desteklerden dolayı hayırsever Ateş Şendil ile okulun arsasını bağışlayan Bekir Özkol ve Mustafa Özer’e birer plaket takdim etti.
Plaket takdimi sonrası İl Müftüsü Mehmet Taşçi’nin yaptığı duanın ardından kurdele kesilerek, Çetinkaya-Biran İlk ve Ortaokulunun açılışı yapıldı.
Hayırsever Ateş Şendil tarafından Burunçayır Köyüne yapılan 8 derslikli okulda, Fen Laboratuvarı, Müzik Dersliği, Resim Dersliği, bahçesinde halı sahası ve İdare Odası ile bir ilim ve irfan yuvası olarak hizmet verecek.