Staj, Burs ve İş Garantili FAKÜLTE!

ali-erdemoglu

2018-2019 eğitim öğretim yılı başında hizmete girecek olan Besni Mehmet Erdemoğlu Fakültesi öğrencileri hem burslu, hem de iş garantili okuyacak.
Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu; “Merinos A.Ş. olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında Besni Mehmet Erdemoğlu Fakültesi hizmete sunulacaktır. Fakültemize bu yıl için ilk planda Tekstil Mühendisliği ve İşletme bölümünden öğrenci alımı yapılacaktır. Bu bölümlerde okuyacak öğrencilerimize burs ve iş imkanı sağlamayı düşünüyoruz. Bu kapsamda 50’ye yakın öğrencimize burs vermeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra işletmelerimizde staj imkanı sağlayarak, hem teorikte, hem de pratikte başarılı öğrencilerimizin bir kısmını işe alacağız” dedi.
FAKÜLTEYE KAYIT YAPTIRAN İLK 50 ÖĞRENCİYE BURS VERECEĞİZ
Fakültenin bir an önce eğitim öğretime başlaması için özel çaba sarf ettiklerini söyleyen Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu; “Bu nedenle Adıyaman Üniversitesi ile özel bir protokol imzaladık. Bu protokol doğrultusunda Fakültemize kayıt yaptıran ilk 50 öğrenciden 25 kişiye aylık 1000 TL, 2′nci 25 kişiye ise aylık 500 TL burs vereceğiz” dedi.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE İŞ GARANTİSİ
Erdemoğlu ayrıca işletmelerinde staj imkanı sağlayarak, başarılı öğrencilerden bir kısmını ise işe alacaklarını sözlerine ekledi.