AGAD Başkanı İbrahim Aslan’dan Sertel Ve Tutdere’ye ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

AGAD Başkanı İbrahim Aslan'dan Sertel Ve Tutdere'ye 'Hayırlı Olsun' Ziyareti (2)

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan CHP’den Adıyaman milletvekili seçilen Abdurrahman Tutdere’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen ziyarette AGAD Başkanı İbrahim Aslan ile CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere bir süre sohbet ederek gündemdeki konulara değindiler.
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin, mecliste Adıyaman’ı temsil edecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Aslan ” Bilindiği gibi 24 Haziran genel seçimleri sonucunda Abdurrahman Tutdere 27. Dönem Adıyaman Milletvekili seçildi. Tutdere’nin muhalefet kanadından Adıyaman’ı temsil edecek olması son derece önemlidir. Uzun yıllar Adıyaman Tütün Platformu sözcülüğünü de yapan Tutdere’nin özellikle ilin tarımsal sorunlarına vakıf olmasının yanı sıra her kesimin sevdiği bir isim olması sonucunda bugün milletvekili olarak bizleri temsil ediyor. Türk demokrasisi açısından siyasette muhalefet olmak iktidardan daha önemlidir. Muhalefetsiz siyaset asla düşünülemez. Adıyaman’ın yararına ve iktidarın iş ve işleyişine hız kazandırılması adına milletvekilimiz Abdurrahman Tutdere’ye büyük sorumluluklar düşüyor. Kamuoyunun da yakından takip ettiği Tutdere’nin bugüne kadar ki siyasal tutumu her daim Adıyaman için olmuştur. Bilhassa tütün sorununa karşı aldığı tavır yediden yetmişe tüm kesimin taktirini kazanmıştır. Bu yönüyle de siyaset üstü bir kimliğe sahip olan milletvekilimiz Tutdere’nin siyasal kutuplaşmanın en çok olduğu dönemlerde bile yapıcı tutumu gerilimlere fırsat vermemiştir. Adıyaman’ın en önemli siyasi dinamiklerinden biri olan Abdurrahman Tutdere’ye meclis çalışmalarında başarılar diliyor bugün bizleri TBMM’de en güzel şekilde misafir ettikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise AGAD Başkanı İbrahim Aslan’ın kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı oldukça memnun olduğunu ifade ederek “24 Haziran seçimlerinde vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği desteğe ve teveccühe karşı da elimizden gelen her şeyi yapacağız. Artık seçimleri geride bıraktık. Bundan sonra el ele vererek çalışacağız. Hep birlikte Adıyaman’ımızın daha iyi noktalara gelebilmesi için çalışacağız. Bu anlamda AGAD’ın bizlere olan desteği oldukça anlamlıdır. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı başta AGAD Başkanı İbrahim Aslan olmak üzere tüm yönetici ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
AGAD Başkanı İbrahim Aslan daha sonra CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’i meclisteki makamında ziyaret ederek 24 Haziran seçimlerinde yeniden İzmir’den milletvekili seçilmesinden dolayı hayırlı olsun temennisinde bulunarak başarılar diledi.
Atilla Sertel’in uzun süre Türkiye’nin en büyük meslek sivil toplum örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığını yürüttüğünü hatırlatan AGAD Başkanı İbrahim Aslan ‘ Sayın Sertel genel başkanlığı döneminde yönetiminde yer almış uzun süre birlikte çalışmıştık. Milletvekilimiz Atilla Sertel’in gazeteci olması, temsiliyet açısından biz gazeteciler için son derece önemlidir. Bilhassa Anadolu’da yayın yapan yerel basının sorunlarını yakından bilen Atilla Sertel meclis çatısı altında verdiği mücadeleye yakından şahit olduk. 27.Dönem de yeniden İzmir’den milletvekili seçilen sayın Sertel’in bundan sonra da mecliste biz gazetecilerin sorunlarını ve sıkıntılarını dile getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bilindiği gibi 19 Temmuz’da TGF’nin 57. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nı Adıyaman’da gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle daha önceki genel başkanımız olan Atilla Sertel beyi de davet etmiş olduk. Yoğun mesaisi içerisinde bizlere zaman ayırarak kabul eden sayın Sertel’e çok teşekkür ediyor meclis çalışmalarında başarılar diliyorum” temennisinde bulundu.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Atilla Sertel Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek “AGAD Başkanı İbrahim Aslan ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı yaptığım dönemden bu yana ayrı bir hukukumuz var. Gazetecilik mesleğinde azmi ve başarısı taktire şayandır. TGF çatısı altında faaliyetlerini sürdüren AGAD Başkanlığı’nı da başarılıyla yürütmektedir. Bu anlamda bir meslektaşı olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. Yeniden şekillenen mecliste ise yine basının sorunlarını gündeme getirmeye ve çözüm yollarının bulunması için mücadelemize devam edeceğiz. Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyet’i gibi diğer sivil toplum örgütlerimizle her daim dirsek temasında olacağız. Bu güzel ziyaretlerinden dolayı AGAD Başkanı İbrahim Aslan’a çok teşekkür ediyor meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi.