Bayramlaşma Törenine Yoğun İlgi

2018  Ramazan Bayramı Bayramlaşma Töreni (2)

Adıyaman Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve protokol üyeleri ile halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Adıyaman’daki bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü.
Ramazan Bayramı dolayısıyla Adıyaman Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı törene, TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Vali Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Garnizon Komutanı Davut Kulalar, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Alay Komutanı Ercan Atasoy, Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bölge Metropoliti Melki Ürek, Alevi kanaat önderleri, kurum müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, partilerin milletvekili adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Protokol üyelerinin vatandaşlarla tek tek bayramlaşması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.
Başkan Kutlu’dan sonra söz alan AK Parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara da tüm İslam aleminin ve programa katılan davetlilerin bayramını kutladı.
Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak ülkemizin bu birliğe olan ihtiyacına dikkat çeken TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise bayramların birlik ve beraberlik için oldukça önemli günler olduğunu dile getirerek, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.
Vali Nurullah Naci Kalkancı ise programda yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle İslam dünyası için ne kadar önemli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı ve konuşmasını tüm İslam aleminin, milletimizin ve Adıyamanlıların bayramını kutlayarak tamamladı.
Konuşmaların ardından program sona erdi.