Abdulaziz Aslan’a Besni’de büyük ilgi

AZİZ ASLAN BESNİİİ (5)

Besni ilçesine ziyadette bulunan AK Parti adayı Abdulaziz Aslan, Besni AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Durmuş ile birlikte Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan’ı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Halkın can ve mal güvenliğinin korunması noktasında emniyet teşkilatının gösterdiği özverili çalışmaları her zaman takdirle karşıladıklarını belirten Abdulaziz Aslan, Cemal Avan’a başarılar diledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan ise halkın huzur ve güveni içerisinde 24 Haziran seçimlerinde oy kullanabilmesi için emniyet teşkilatı olarak her türlü tedbiri almaya devam edeceklerini söyleyerek Aslan’a başarılar diledi.
Daha sonra Besni Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Aslan Op.Dr. Ali Helli’yi makamında ziyaret ederek son 16 yılda sağlık alanında devrim niteliğinde değişimler yaşandığını belirterek. “AK Parti’mizin iktidara gelmesiyle birlikte birçok alanda olduğu gibi sağlıkta da büyük bir değişim dönüşüm yaşandı. Türkiye’nin hemen hemen her iline ve ilçelerine yeni hastaneler yapıldı. Vatandaşlarımız hastane ve eczane kuyruklarında beklemekten kurtulmanın yanı sıra hekim seçme hakkına sahip oldu. 5 yıldız konforunda hastaneler yapıldı. Eskiden koğuş sisteminde olan hasta odaları tek kişilik odalara haline dönüştürürdü. Sağlık alanında yapılanlar saymakla bitmez. Bu nokta da başhekimimiz Op.Dr. Ali Hell’nin özellikle hastalarımıza hizmet noktasında büyük gayretleri olduğunu yakından takip ediyoruz. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Besni halkına daha kaliteli hizmet etmek için ellerinden geleni yaptıkları söyleyen Başhekim Helli ise bu güzel ziyaretin kendilerini oldukça memnun ettiğini söyleyerek seçim çalışmalarında Aslan’a başarılar diledi.
Milletvekili adayı Aslan daha sonra Başhekim Op. Dr. Ali Helli ve ekibiyle birlikte hastanede tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Hastane de yatan hastalarla tek tek ilgilenen Aslan geçmiş olsun dileklerini iletti.
Hastaneyi ziyaret edip sorunlarını dinlemesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren hasta yakınları ise Milletvekili Aslan’a teşekkür etti.
Besni Devlet Hastanesi ziyareti sonrası çarşı merkezinde esnafları da ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayı Abdulaziz Aslan’a olan teveccüh ise dikkatlerden kaçmadı. Adıyaman ve ilçelerine en güzel hizmetlerin gelebilmesi için 5 milletvekilinin de AK Parti’den olması gerektiğine değinen Aslan “Her ne kadar Gerger doğumlu siyasetçi olsam da Besnili hemşehrilerimiz beni kendi adaylarıymış gibi kabul ettiler. Allah izin verirse milletvekili seçilmem halinde özellikle Besni Gölbaşı ve Tut ilçerinin yaşadığı sıkıntıları yakından takip ederek sorunların çözülmesi için gayret sarf edeceğiz. Besni halkı bu noktada müsterih olsun” dedi.
Besni çarşı merkezinin önemli alış veriş merkezlerinden biri olan şire pazarı esnafını da ziyaret eden Aslan burada vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Besni tarımının en önemli kalemlerinden olan Besni üzümü ve fıstığının dünya piyasasına girmesi gerektiğini belirten Aslan “ Bu ürünler Besni önemli marka değeridir. Türkiye’de Besni üzümünü bilmeyen yoktur. Türkiye’nin dört bir tarafına özel siparişler gönderiliyor. Besni üzümünün daha rantabl olması için projelerin geliştirilmesi gerekiyor. Öncelikli olarak Besni’nin ulaşım konusunda sorunlarını çözmektir. Doğu’yu Batı’ya , Güney’i Kuzey’e bağlayacak bir konumda bulunan Besni’mizin cazibe merkezi olabilmesi için temel problemlerin masaya yatırılarak en ivedi bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Sürekli büyüyen ve gelişme açık olan Besni’nin hem tarihi turistik bölgeleriyle hem de sosyo ekonomik yapısıyla büyük gelişmeler kaydedeceğine inanıyorum. Besni’mizin bir başka özelliği ise dünyada eğitim bayramının tek kutlandığı şehir olması. Bu yönüyle de göğsümüzü kabartıyor. Bugün esnaf ve vatandaş ziyaretlerimiz ile birlikte Besnili hemşehrilerimizin gönüllerine ulaşmaya çalıştık. Sağolsun kendileri de bizleri samimiyetle karşılayıp destek olacaklarını söylediler. Milletimizden aldığımız güç ve inançla durmak yok yola devam edeceğiz inşallah” dedi.
Besni çarşı merkezinde gençlerle de sohbet eden Aslan’ı dinleyen gençlerin ilgisi ise oldukça dikkat çekti. Gençlere 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahseden Aslan, yeni devlet yönetim sisteminde gençlerinde önemli rol oynayacağını söyledi.
AK Parti Milletvekili adayı Abdulaziz Aslan’ın son durağı ise Besni Küçük Sanayi Sitesi oldu. Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hacı Aslan ve Besni AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Durmuş ile birlikte küçük sanayi sitesi esnafını ziyaret eden Alan sorunlarını dinledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hacı Aslan ilgi ve alakasından dolayı milletvekili adayı Abdulaziz Aslan’a teşekküre ederek başarılar diledi.
Abdulaziz Aslan gibi gençlerin siyasette yer almasını ve aday listesine girmesini olumlu karşılayan Besni esnafları ise “ Daha önce gençlik kollarında başarılı çalışmalar yaptığını biliyoruz.. İnanıyoruz ki milletvekili olarak seçildiğinde taktirde Besni halkına en iyi hizmeti ve yatırımaları getirecektir. Bu vesileyle bizleri bizzat ziyaret ederek dertlimizi dinlemesi bizlerde güzel bir intiba bıraktı. Kendisini yakından tanıma fırsatı bulduk. Yaptığı ziyaretler ve bu ziyaretlerde ki samimi duruşu bizleri gerçekten etkiledi. Gönlümüz onunla birlikte ” dediler.