Ak Parti Milletvekili Adayı Abdülaziz Aslan, “5’TE 5 YAPACAĞIZ!”

AZİZ ASLAN 1 - Kopya

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde AK Parti’nin Adıyaman milletvekili adayları belli oldu.
AK Parti Adıyaman Milletvekilleri adayları sırasıyla, Avukat Ahmet Aydın geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi yine birinci sıradan aday olurken sırasıyla, Avukat İbrahim Halil Fırat ikinci, Avukat M. Fatih Toprak üçüncü, Çiftçi Yakup Taş dördüncü, İnşaat mühendisi Abdulaziz Aslan beşinci sıradan aday oldu.

AK Parti Adıyaman listesinde iki genç siyasetçinin yer alması da oldukça dikkat çekiyor. Bunlardan biri de 5. Sıradan aday gösterilen inşaat mühendisi Abdulaziz Aslan. Gerger doğumlu Abdulaziz Aslan’ın özellikle Kahta, Samsat, Gerger ve Sincik’ten yüksek oy alacak potansiyeline sahip bir milletvekili adayı olduğu ifade ediliyor. Sürpriz bir şekilde Adıyaman’dan aday gösterilen Abdulaziz Aslan’ın adaylığı, stratejik bir hamle olarak değerlendirilirken, bölge siyasetinin geleceği açısından da önemli ipuçları veriyor. Uzun zamandır AK Parti çatısı altında siyaset yapan Aslan, son olarak Malatya Yeşilyurt ilçesinde Gençlik Kolları Başkanlığını yürütüyordu. Her ne kadar Malatya siyasetinde yıldızı parlayan bir siyasetçi olsa da başta Adıyaman merkez olmak üzere Kahta, Samsat, Gerger ve Sincik’te seçmen tarafından sevilen bir isim olan Abdulaziz Aslan’ın Adıyaman’dan aday gösterilmesi AK Parti’nin 24 Haziran’da beşte beş yapacağı tahmin ediliyor.
Öte yandan adaylığı ile ilgili konuşan Abdulaziz Aslan “ Genel başkanımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın taktiriyle doğduğum toprak Adıyaman’dan milletvekili adayı olmanın onurunu yaşıyorum. Özellikle Adıyaman siyasi tarihinde önemli bir figür olan, bölgeye kazandığı projelerle bölge tarihinin en büyük yatırımların yapılmasına vesile olan TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın ile birlikte aynı listede bu kutlu yola girmek benim için ayrıca bir onurdur. Adaylığımızın açıklamasından sonra hemen çalışmalara başladık. Tek hedefimiz Adıyaman’da tarihi bir oy almaktır. Bilindiği gibi yakın tarihte ülkemizde önemli süreçler yaşandı. 2013′ten bu yana Türkiye’nin daha doğrusu AK Parti iktidarının, özelde liderimiz, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a yönelik bir çok vesayet odakları tarafından operasyonel faaliyetler yürütüldü. Kırılma noktalarından biri de 17/25 Aralık yargı darbesi ve sonrasında 15 Temmuz askeri darbe kalkışması oldu. Liderimiz Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin de bu tür kanlı oyunlara göğsünü siper etmesi bir kahramanlık destanı olarak tarihe geçti. İnanıyorum ki 24 Haziran’da yeni bir Türkiye ile yeni bir tarih daha yazacağız. 24 Haziran seçimleri yaklaştıkça şer güçler yine boş durmuyor. Türkiye, “yerli, milli, özgün” politikaları hayata geçirmeyi denedikçe, sürekli operasyonlara maruz kaldı. Bugün de bir yenisi “döviz kurları ve faiz” üzerinden sergilenmesi oldukça düşündürüyor. Tüm oyunları bozmanın yolu 24 Haziran’dan geçiyor. Bu odakların bir daha dönmemesi için AK Parti’nin parlamentoda güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerekiyor. Hem cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk defa, tam manasıyla uygulanacak olması hem de yeni Türkiye’nin inşası için yorulmadan yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye üzerinde oynan oyunları ve yeni devlet yönetim sistemini anlatmak için Adıyaman’ı karış karış gezeceğiz. İnanıyorum ki; Adıyaman bu defa AK Partimiz beş milletvekili ile Adıyaman’ı mecliste temsil edecektir.” Dedi.
Öte yandan istikrar ve güvenin sembolü olan AK Parti’nin 24 Haziran’dan sonra daha güçlü bir ekonomi ile Türkiye’nin yeni ufuklara yel alacağını dile getiren Aslan “ 2018 seçimlerinde adaylar belirlenirken sadakat ve liyakatı önceliğine alan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Adıyaman’ımıza da özel önem veriyor. AK Parti’nin göreve geldiği tarihten bu yana Adıyaman’da hızlı bir büyüme oldu. Hali hazırda devam eden projelerin yanı sıra 24 Haziran’dan sonra kalkınma modelleri ile her alanda Adıyaman’ı cazibe merkezi haline getireceğiz. Türkiye’nin siyasi tarihin de bir “dönüm” noktası olduğunda birleşilen 24 Haziran seçim sürecine vatandaşlarımızın ilgisi yüksek. Bizlere düşen ise yeni hükümet sistemini vatandaşlarımıza anlatmak olacaktır” dedi.
AK Parti seçmenler ise AK Parti listesini olumlu karışılarken özellikle bilgi birikim, tecrübe ve genç profillerden oluşan bir aday listesi olduğuna dikkat çekerek “Özellikle aday listesinde gençlere yer verilmesi önemli bir faktör. Açıklanan bu aday listesiyle 24 Haziran’a güçlü bir şekilde girecektir. Ahmet Aydın, Halil Fırat ve Yakup Taş’ın siyasi tecrübesinin yanı sıra Fatih Toprak ve Abdulaziz Aslan’ın genç adaylarımız olması Adıyaman siyasi tarihine renk katacak isimler. Bu şekilde bir oluşum Adıyaman’ı daha da yukarılara taşıyacaktır. Bu listeyle Adıyaman’ın beşte beş yapacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştular.