IMG-20180516-WA0009

“Bir Ramazan ayına daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz” diyen Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Yılmaz ARI şunları kaydetti:

“Bütün sıkıntı ve gerginliklerden uzaklaşılması gereken Mübârek Ramazan-ı Şerîf ayının tüm İslâm dünyasına bolluk, bereket, huzur ve sevinç getirmesini Yüce Allâh’tan temenni ve niyâz ediyorum. Ramazan ayında dargınlıklarımıza son vermeli, barış iklimini solumalı, nefislerimizi tezkiye etmeli, aç, muhtaç ve fakir kardeşlerimizin dert ve sıkıntılarına ortak olmaya gayret etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

ARI, Ramazan ikliminin, insanın manevi dünyasına birçok katkısı olduğunu belirterek, “İnanan insanların ortak yönü olan manevî duyguların zirve yaptığı, oruçların büyük bir şevk ve haz ile tutulduğu Ramazan ayına ait her türlü güzellikleri bulup yaşama idrakinde olmalıyız. Bu güzel ayda sofralarımızın bereketi herkesi kuşatmalı. Özellikle savaş nedeniyle vatanlarını terk etmek zorunda kalan muhacir dindaşlarımıza sofralarımızı açık tutabilmeli, zekât, sadaka vb yardımlarımızla fakir ve fukarayı desteklemeliyiz.
Açıklamasına “İşgalci İsrail terör örgütü, Filistin topraklarında masum insanları katlediyor” sözleri ile devam eden ARI, “Bu insanlık suçu, bütün dünyanın gözleri önünde işlenmektedir. İsrailli teröristler, işledikleri cinayetlerin hesabını vermeyeceklerini düşünmektedirler ama Mahkeme-i Kübrâ’da, bu ve bundan önceki bütün katliamlarının hesaplarını vereceklerdir” şeklinde konuştu.

ARI, sözlerine devamla; ‘’Bu duygularla tüm İslam Dünyasının Mübarek Ramazan ayını kutlar, bu güzel ayın, ülkemize Mazlum Filistin halkına ve tüm insanlık âlemine huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.