Engelli Minikler, Engelsiz Yaşam Merkezi 4. Bahar Şenliğinde Doyasıya Eğlendi

Engelsiz Yaşam Merkezi 4. Bahar Şenliği (4)

Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Bahar Şenliği etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Engelsiz Yaşam, Beceri ve Uygulama Merkezi tarafından her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen Bahar Şenliği’nin 4.’cüsü renkli görüntülere sahne oldu.
Adıyaman Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, Adıyaman Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu, AK Parti İl Başkan Vekili Mehmet Dağtekin, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, Adıyaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, Adıyaman Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, engelli dernekleri başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Şehit Cem Özgül İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı gösteriyle başlayan etkinlik, Türkiye Petrolleri Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin ‘Yarınlar Bizim İçin’ adlı şiir dinletisi ve 80. Yıl Zihinsel Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı’nın gösterisiyle devam etti.
Öğrencilerin bir birinden güzel gösterilerinden sonra Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencilerinin canlı müzik dinletileri eşliğinde Engelsiz Yaşam, Beceri ve Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı resim, fotoğraf ve ahşap sergilerini gezen protokol üyeleri ve davetliler, öğrencilerle birlikte ebru, yüz boyama, duvar boyama ve tuval üzerine resim yapma etkinliklerine katıldı.
Programda, Adıyaman Belediyesi tarafından davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.