“Alkayış’ın Seçim Öngörüsü Takdirle Karşılandı

ALKAYIŞ

2019 yılında yapılması beklenen seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı açıklamasının ardından, geçtiğimiz hafta içerisinde gazete manşetlerinde yer alan haberde, yarın seçim olsa biz hazırız diyen AK Parti Merkez İlçe başkanı Mustafa Alkayış’ın siyasi tecrübesini bir kez daha ortaya koymuş oldu.
Göreve geldiği günden bugüne AK Parti Merkez İlçe teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar ve hazırlıklarla genç yaşına rağmen siyasi tecrübenin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan Başkan Mustafa Alkayış’ın basında yer alan ‘Yarın Seçim Olsa Hazırız’ açıklamasının ne kadar yerinde bir açıklama olduğu kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak açıklamasını yapmasının ardından açıklamada bulunan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış; “Üstlenmiş olduğumuz görevin bilinciyle kongremizin hemen ardından kendi içimizde yapmış olduğumuz görev dağılımı sonrası çalışmalarımıza başladık. Özellikle en çok üstünde durduğumuz konu 2019 yılında yapılması planlanan seçimlerdi. Nasıl olsa seçim 2019’da yapılacak, daha zamanımız var deyip parti içerisinde masa başında oturup zaman harcamadık. İl başkanımızla birlikte yapmış olduğumuz program doğrultusunda yeri geldi parti binamızda bulunup vatandaşlarımızla ve partililerimizle bir araya geldik, yeri geldi ilçe, belde, köy, mezra ziyaretlerinde bulunup, seçim çalışmalarımıza başladık. Ak parti olarak sadece seçimden seçime değil, her zaman halkın içinde olan bir partiyiz. Bu bakımdan seçim olsun olmasın, milletvekillerimiz, bizler sürekli halkımızın içinde olmaya gayret ediyoruz. Erken seçim olsa da olmasa da nasıl ki itfaiye ekipleri, su dolu araçlarıyla olası bir yangın için hazır bekliyor, bizde her an bir seçim olacakmış gibi teşkilat olarak hazır bir şekilde bekliyoruz. Geçtiğimiz haftalar içerisinde yapmış olduğumuz ‘Yarın Seçim Olsa Hazırız’ açıklamamızın ardından sayın Cumhurbaşkanımızın erken seçimin olacağını açıklaması yapmış olduğumuz çalışmaların ne kadar yerinde bir çalışma olduğunu, seçime hazırlıklı olmanın ne denli önemli olduğunu göstermiş oldu. Erken seçim kararının açıklanmasının ardından bir çok partili, gittiğimiz mekanlardaki kişiler, başkan sanki erken seçimi biliyordun da o yüzden mi açıklama yaptın diyenler oldu. Ama dediğim gibi erken seçim kararı alınsa da alınmasa da biz teşkilat olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.