BAŞKAN KUTLU

Başkan Kutlu, Taraftar Mutlu
“Başkan Kutlu’nun Spora ve Sporcuya Verdiği Destek Takdir Topluyor”
Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bugüne Spora, Sporcuya ve Adıyaman 1954 Spora verdiği destekle şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman gençliğinin ve taraftarının gönlünde taht kurdu.
Adıyaman Belediyesi, halkın spora olan ilgisinin artması için hentbol başta olmak üzere futbol, basketbol, yüzme, kort tenisi ve güreş gibi spor dallarında takımlar oluşturarak profesyonel liglerde mücadele ediyor.
-SÜPER LİG ÖZLEMİNİ HENTBOL TAKIMIYLA GİDERDİK
Bu yıl yükseldiği Hentbol Süper Ligi’nde güçlü rakiplere karşı mücadele eden Adıyaman Belediyespor, Hentbol Türkiye Kupası Çeyrek Finale kadar yükseldi. Ligde de birçok önemli takımı geride bırakarak, ilk sezonunda düşme potasından oldukça uzak bir sırada yer alarak gelecek sezon adına güven verdi. Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük kulüplerinin bile yer almadığı Hentbol Süper Liginde ilk senesinde üstün performansıyla taraftarının gönlünde taht kuran Adıyaman Belediyesi hentbol takımı Beşiktaş Kulübü takımıyla Adıyaman’da oynadığı müsabaka görülmeye değerdi.
-İŞİTME ENGELLİLER SÜPER LİGTE SES GETİRDİ
Hentbol takımı gibi İşitme Engelliler Futbol Takımı da Turkcell Sağırlar Futbol Süper Ligi’nde mücadele ederek, Avrupa Kupasına katılma şansını sürdüren Adıyaman Belediyespor da gelecek sezon hedefi şampiyonluk olarak belirlendi. Üst üste alınan galibiyet ve beraberliklerle tecrübeli takımları geride bırakan Adıyaman Belediyesi İşitme engelliler futbol takımı ilk senesinde büyük başarı elde ederken, Belediye başkanı Hüsrev Kutlu’nun engelliler takımına verdiği destek, her kemsin takdirini topladı.
-BİR ÇOK BRANŞTA AKTİVİTE
Bünyesinde oluşturduğu takımlarla başarıdan başarıya koşan Adıyaman Belediyesi, tesislerinin kapılarını da halkına sonuna kadar açarak ayrıca takdir topluyor. Bünyesinde bulunan Olimpik Yüzme Havuzunu yılın 12 ayı halkının hizmetine açan Adıyaman Belediyesi’nin yüzme havuzundan sadece 2017 yılında 10 binden fazla vatandaşımız yararlandı.
Şehrin belli semtlerinde açtığı Kadın Spor Eğitim Merkezleri’nde (ASKİM) ücretsiz olarak spor yapma imkanı bulan bayanların sayısı da 2017 yılında yine 10 bine yaklaştı.
-SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİSİKLET
Sağlıklı yaşam projesi kapsamında Adıyaman Belediyesi tarafından belediye personellerine, başarılı sporcu ve öğrencilere yaklaşık üç bin adet bisiklet dağıtılarak belediye personeli ve öğrenciler spora teşvik edilmiştir.
-AMATÖR KULÜPLERE TAM DESTEK
1. Amatör Kümede mücadele eden 10 amatör spor kulübüne, spor taban birliklerine, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Adıyaman Şubesi’ne, Saha Komiserleri Derneğine, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliğine ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Adıyaman Şubesine toplamda 112 bin TL, 2. Amatör Küme de mücadele eden 12 spor kulübüne ve Sporcular Derneğine de toplamda 51 bin TL daha destekte bulundu.
-BİREYSEL BAŞARILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Adıyaman Belediyesi, ilimizde bireysel olarak turnuvalara katılan sporculara da maddi destekte bulunmaya devam ediyor.
-ADIYAMAN 1954 KUTLU’DAN ALDIĞI DESTEKLE ŞAMPİYONLUĞA KOŞTU
Halkının taleplerine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ilimizi Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde temsil eden Adıyaman 1954 Spor’un önümüzdeki yıllarda profesyonel liglerde mücadele edebilmesi için maddi ve manevi desteğini sürdürüyor. Sezon başından bu yana Adıyaman 1954 Spor Kulübü’nün tesis problemini ortadan kaldıran, deplasman giderlerine destek olan ve 500 bin TL’lik maddi destekte bulunan Adıyaman Belediyesi, BAL Ligi 2. Grupta mücadele eden Adıyaman 1954 Sporun bu yıl grubundaki şampiyonluğun baş mimarı oldu. Şampiyonluğun ilan edildiği 62 Pertek maçında tribündeki yerini alan belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, 90 dakika boyunca taraftarların arasında yerini alarak, galibiyetin ve şampiyonluğun büyük sevincini yaşaması, taraftarın takdirini topladı.
Göreve geldiği günden bugüne, haftanın belirli günlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek halkın sorunlarını dinleyen, sportif etkinliklere ve sporcuya verdiği destekle Adıyaman halkının takdirini toplayan belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun zaman zaman bisiklete binerek, sağlıklı yaşam konusunda da örnek davranış sergilemekte.