PAYLAŞ

KIŞ MEVSİMİNDE 4 BİNE YAKIN SPORSEVERE KAPILARINI AÇTI

Adıyaman Belediyesi, yaz mevsimi boyunca uygulamaya koyduğu spor imkanını kış mevsiminde de ara vermeden sürdürüyor.
Sosyal yaşam ve spora önem veren Adıyaman Belediyesi, bu yıl kış mevsiminde 4 bine yakın sporseverlere kapılarını açtı.
Özellikle Kapalı Yüzme Havuzu ile Adıyaman Belediyesi Futbol Sahasını halka açan belediye yetkilileri, yüzme, futbol ve kort tenisi sporundan yararlanmak isteyen Adıyamanlılar için hizmetlerin devam ettiğini dile getiren yetkililer, Kış spor Okullarının başladığı 23 Eylül 2017 tarihinden bu yana toplamda 4 bine yakın sporseverin, belediyenin kurslarına kayıt yaptırdığını açıkladı.
Özellikle Adıyaman Belediyesi tarafından açılan yüzme kursuna rağbet gösteren vatandaşların, yetişkin bayan, yetişkin erkek, çocuk ve meslek grupları şeklinde kurslara kayıt yaptırdığını da sözlerine ekleyen yetkililer, bu yıl kış mevsiminde sadece yüzme kursuna kayıt yaptıranların sayısının 3 bin 600’ü geçtiğini belirtti.
Kursların kış mevsimi boyunca hizmete açık tutulacağını da sözlerine ekleyen yetkililer, “Yüzme kurslarımız için halkımızdan yoğun talep alıyoruz. Özellikle bayanlar çok ilgi gösteriyor. Havuzumuzdan tüm halkımızın yararlanabilmesi için gün ve saat belirlemesi yaptık. Alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından verilen kurslarımıza tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.
Adıyaman Belediyesi’nin sportif hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar ise modern ve deneyimli antrenörler eşliğinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı yetkililere teşekkür ederek, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun, belediyenin imkanlarını sonuna kadar halkın hizmetine açtığını dile getirdi.