Adıyaman Sivil Toplum Örgütü Platformundan AGAD’a ziyaret

AHMET IŞIK CEMİYET ZAYRET (1)

Adıyaman Sivil Toplum Örgütleri Platformu başkanı Av. Ahmet Işık, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti’ni (AGAD) ziyaret etti.
Adıyaman’da faaliyet gösteren 32 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu Adıyaman Sivil Toplum Örgütleri Platformu Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) başkanı İbrahim Aslan’ı makamında ziyaret ederek platform hakkında bilgiler verdiler.
Platform adına bir açıklama yapan başkan Av. Ahmet Işık platform olarak amaçlarının Adıyaman sorunlarına çözümler üretmek olduğunu söyledi.
Işık ziyaret esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Adıyaman’da faaliyet gösteren 32 Sivil Toplum Örgütü’nün bir araya gelerek oluşturduğu Adıyaman Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanlığı olarak Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanlığını ziyaret ettik. Cemiyet başkanımız İbrahim Aslan bizleri kırmayıp kabul ettikleri için kendilerine teşekkür ederim. Platform olarak amacımız Adıyaman’ın sorumlarını ortak paydada 32 Sivil Toplum Örgütü ile birlikte istişare edip çözüm aramak, çözüm noktasında gerekirse bürokratlarla, yöneticilerle, siyasilerle çözüme kavuşturma noktasında fikirler ortaya koymak, vatandaşlarımızla, halkımızla bunu paylaşmaktır. Platformumuz tamamen sivil bir oluşum ve harekettir. Siyasilere, bürokratlara düşen vazifeler ayrıdır, Sivil Toplum Kuruluşlarına düşen görevler ayrıdır. Platform olarak kendi sorumluluk bilincimizle, tek amacımız Adıyaman sorunlarına çözüm üretmektir.” Dedi.
Ziyaretlerinden dolayı platform başkanı Av. Ahmet Işık başkanlığından tüm yönetimine teşekkür eden AGAD Başkanı İbrahim Aslan ise şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde kuruluna ve 32 Sivil Toplum Örgütünü bünyesinde barındıran Adıyaman Sivil Platformu başkanı Av. Ahmet Işık’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Platformun Adıyaman’ın kalkınması, sorunlarının çözümünün, ileriye dönük yapılacak yatırımların rol alması açısından önemsiyoruz.”