PAYLAŞ

Adıyaman Demirspor Kulübü Başkanı Ahmet Benli öncülüğünde bir ilke imza atılarak, 2 bin genç arasında eleme yapılarak yeni sporculara lisan belgesi verildi.
Adıyamanspor’un eski kalecileri arasında yer alan, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi olan Ahmet Benli elini taşın altına koyarak, spor dalında yetişecek olan futbolcuları spor camiasına kazandırıyor.
Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve İl Emniyet Müdürü Metin Alper bilgilendirildi. Yapılan ziyaretlerde ise Adıyaman Demirspor Kulübü Başkanı Ahmet Benli’ye ve sporcularına destek verildi.
Yapmış oldukları çalışmalar hakkında açıklamada bulunan kulüp başkanı ve hocası Ahmet Benli; “İlimizde spor alanında bir dizi çalışmalarımız olduğu gibi 2 bin genç arasında 100 kişilik bir grup oluşturduk Kur’an kurslarını ziyaret ederek, futbol sevgisi olan öğrencileri elemelerimize dahil ettik. 100 öğrenci arasında yapmış olduğumuz elemelerden sonra 40 kişilik bir ekip oluşturduk. Bu gençlerimizle sürekli olarak eğitimlerimiz devam ediyor. Daha sonra Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaretlerimiz oldu. Ziyaretlerimizde tam destek aldık. Ayrıca takımda yer alan öğrencilere de lisanslarını çıkardık. Bu lisanslar İl Emniyet Müdürü Metin Alper tarafından sporcularımıza takdim edildi. Sporcularımızın yaş aralığı ise 8 ila 15 yaş arasındadır. Bu gençlerimize 6-7 yıl idman eğitimini vereceğiz. Önümüzdeki zaman diliminde Besni, Kahta, Gölbaşı ilçelerimizde de futbola sevgisi olan gençler arasında elemelerimiz olacak. Futbolcularımız arasında Türk futboluna, çeşitli kulüplere futbolcu kazandıracağız. 3 futbolcumuzu Valimiz Nurullah Naci Kalkancı’nın desteğiyle Galatasaray kulübüne göndereceğiz. 1 yıllık bir takım olmamıza rağmen 2016-2017 yılında 2. amatör kümede play-off mücadelesini vermekteyiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ve ilimizde takımımızla birlikte alt yapı eksikliğini gidermiş olduk. U 12, U 14, U 16, U 18 takımlarını kurmuş bulunmaktayız. Bu çocuklar yılın 12 ayı boyunca eğitimlerini almaktalar. Amacımız takımımızı üst seviyelere taşımaktır. Sanayi kapalı halı sahası yetkilileri de takımız futbolcularına katkı sağlamaktalar. Futbolcuların ücretsiz olarak halı sahasından faydalanmalarını sağlamaktalar. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Takım kaptanı ve hocası olarak aynı zamanda TFF amatörlük belgemde bulunmaktadır.”