bozkurt

Meral Akşener öncülüğünde kurulan İyi Parti’nin yankıları devam ederken partinin kurucular listesinde Mahmut Bozkurt ismi kamuoyunda dikkati çekti.
İki dönem Adıyaman milletvekili seçilen ve İyi Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi ve GİK Üyesi olan Bozkurt, siyaset arenasında yeniden yer almak için Adıyaman’ı hatırlaması hemşerilerini şaşırtmadı.
Seçimden seçime Adıyaman’ı hatırlayan işadamı Bozkurt’un, İyi Parti’nin kuruluş aşamasında Adıyaman’da nabız yoklaması hemşehrilerini şaşırtmadı.
İyi Parti için Adıyaman’da yolları aşındıran, kapıları çalan Bozkurt, olumlu karşılık bulunca Akşener öncülüğünde kurulan partide yer alacağını açıkladı.
Bozkurt’un bu çıkışına alışık olan kamuoyu, daha öncede çeşitli dönemlerde siyasette kaldığı yerden devam etmek için kendilerini ve memleketini hatırladığını öne sürdü.
Bozkurt’u çok iyi tanıdıklarını söyleyen vatandaşlar, Bozkurt’un beklentilerini boşa çıkaracağa benziyor.
İyi Parti’nin teşkilatlanma sürecine girilmesiyle Bozkurt’un Adıyaman’daki çalışmalara öncülük edeceği ve ilk seçimde de Adıyaman’dan aday aday olacağı şehirde kulaktan kulağa dolaşmaya başladı bile.
Aday olacağını yakın çevresiyle paylaşan Bozkurt önemli bir detayı gözardı ediyor; vatandaşlar Bozkurt’un seçimden seçime ya da yeni bir parti kurulma sürecinde Adıyaman’a gelmesini ibretle izliyor.
ANAP’ın siyaset arenasından AK Parti’nin kurulması politikadan kaybolan Bozkurt, kendisini iki defa Meclis’e gönderen Adıyaman halkını ve yolunu tepkilere yol açmıştı.
Vatandaşlar ise belli dönemlerde Adıyaman’a gelmesine bir anlam veremediklerini söylerken Bozkurt’un kendisine siyasi bir hedef çizdiğinde Adıyaman gelerek geçmişte yaptıklarını tekrar tekrar anlatmasını ve her gelişi bir sonraki gelişinin tekrarı olduğunu anlaşmış gibi.
-ADIYAMANSPOR’U AMATÖRE DÜŞÜRME SÜRECİNİ BAŞLATMIŞTI!
Adıyaman’a yaptıklarından dem vuran Bozkurt’la ilgili bir başka çarpıcı detaylardan birisi ise Türkiye 2.Lig mücadele eden Adıyamanspor oldukça başarılı bir dönem geçirirken ‘’Adıyamanspor Başkanlığına adayım, takımı önce 1.lige daha sonrada süper lige çıkaracağım’’ diyerek takımın ve taraftarların arasına pimi çekilmiş bir bomba bırakmıştı.
Bozkurt’un açıklamalarından sonra Adıyamanspor ve Adıyaman’daki spor camiasında huzur kalmamıştı. Takım, çok iyi oynadığı ve gol attı zamanlarda bile tribünler ‘’Bozdoğan istifa‘’sloganları atarak ligde iyi yerde olan takımı yerle bir etmişti.
Taraftarın baskısı sonrasında ‘’görevi bırakmaya hazırım’’ diyen Adıyamanspor’un efsane başkanı Nöyfel Bozdoğan’ın açıklamalarından sonra Bozkurt çark ederek ‘’Takımı borçsuz alırım’’ diyerek Adıyamanspor’u telafisi olmayacak bir yola girmesinin sebeb olmuştu.
Adıyamanspor’a sahip çıkmamak için binbir gerekçeyle kamuoyu önüne çıkan Bozkurt’un bu tavrı şehirdeki herkesin tepkisine neden olmuştu.
Spor kamuoyu, tarihi başarılarla dolu süper ligin kapısından dönen Adıyamanspor’un bu hale gelmesinin tek sorumlusunun Mahmut Bozkurt’u olduğunu biliyor.
Adıyamanspor’a yardım için Özel Kalem Müdürünü Mahmut Bozkurt’u aratan dönemin valisi Mahmut Demirtaş’a Mahmut Bozkurt ‘’ Konu Adıyamanspor içinse görüşmek istemiyorum’’ diyecek kadara memleket sevdalısı bir isim! Her defasında Adıyaman’a yaptıklarıyla övünen Bozkurt’un siyasi yol haritası dışında Adıyaman’a gelmemesi bizlere samimi gelmiyor.
Kendisini Adıyaman’a gönül vermiş bir siyasetçi olarak lanse eden Bozkurt’un unuttuğu birşey var ki; Adıyaman’a gönül vermek, Adıyaman’ı asla yüzüstü bırakmamaktır.
Bir siyasetçinin, seçilemediği zamanlarda bile seçim bölgesine sahip çıkması gerekirken, Bozkurt’un tam tersini yapmasına anlam veremeyen Adıyamanlılar, “Adıyaman’a sahip çıkması gerekir. Madem bu kadar büyük bir siyasi nüfuza sahip neden bugüne kadar Adıyaman’ın sorunları ve sıkıntılarıyla her zaman hemhal olmuyor.?” sorusuna yanıt arıyor.
Türkiye’nin bir çok yerinde milyon dolarları bulunan yatırımları bulunan Bozkurt’un, Kıbrıs ve Antalya’da turizm sektöründe söz sahibi olabilecek yatırımları varken, hala 5 yıldızlı oteli olmayan memleketine bir otel yaptırmaması halk arasında merak konusu.