PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 97’nci yıl dönümü dolayısıyla gün boyu ülke genelinde bir çok etkinlik düzenlendi. Muhakkak en önemlisi Anıtkabir’de düzenlenen törendi.
AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığındaki devlet erkanı sabah saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret etti.
Törene, Aydın’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan yardımcıları, Bakanlar ve TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve çok sayıda Milletvekili katıldı.
TBMM Başkanvekili Aydın’ın mozoleye çelenk bırakması sırasında Adıyaman’ı gururlandıran bir tablo göründü. Adıyaman’ı gururlandıran görüntü, Adıyaman tarihinde bir ilkin gerçekleşmesiydi. İlk defa bir milletvekili, TBMM Başkanvekili sıfatıyla törende devlet erkanına başkanlık etti. Aydın’ın başkanlığı tüm Adıyamanlıları sevindirirken, Adıyaman siyasetinin gelecek dönemleri için umut verdi.
Öte yandan Aydın, TBMM’nin açılış yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM’de düzenlenen özel gündem toplantısı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a refakat etti.
Aydın’ın törenler boyunca tüm protokole öncülük etmesi bütün Adıyamanlıları gururlandırdı.
Siyasetçi-Bürokrat- Yönetici hemşehrilerimizin sayılarının artarak memleketimizi gururlandıran fotoğrafların sayılarının artması dileğiyle…