Çanakkale Zaferi Resimlerle Anlatıldı

b10383945f26559617b3

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıl dönümü dolayısıyla Adıyaman Anadolu Lisesinin organizasyonunda Akademi Güzel Sanatlar Derneği’nin katkılarıyla “Çanakkale ve Milli Mücadele” konulu resim sergisi açıldı.

Açılan resim sergisinde Çanakkale Savaşına dair askeri objeler ve belgeler yer alırken, bir milletin adeta yeniden dirilişine sahne olan  deniz ve kara savaşları resimlerle anlatılarak, 215 kiloluk top mermisini kaldırarak namlunun ucuna sürüp İngiliz donanmasına ait savaş gemisini vuran Seyit Onbaşı’nın resmi büyük ilgi gördü.

Resim Sergisinin açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl  Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, bazı kurum amirleri ile öğrenciler ve eğitimciler katıldı.

Açılış öncesinde ilkokul birinci sınıf öğrencisi Elif Nida Çalış, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okudu.

Daha sonra Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindekiler kurdeleyi kesti. Protokol üyeleri, öğrenciler tarafından yapılan resim çalışmalarına tek tek bakarak, resimlerle ilgili bilgi aldı.

Açılışta konuşan Adıyaman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdulkerim Işık, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü münasebetiyle açılan sergiye katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>