PAYLAŞ

Ağrı Doğu Beyazıt Jandarma Karakol komutanlığında dün terör örgütü tarafından yapılan bombalı saldırıda şehit düşen Medet Mat’ın Adıyaman’ın Kahta İlçesi İkize köyünde oturan ailesine acı haber  bu sabah ulaştı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktörün patlatılması ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 2 asker şehit olurken 4’ü ağır 31 asker yaralandı.

Dün gece saat 03.00 sıralarında ise Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatılmış ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Saldırı sonucunda Kahraman 2 asker şehit oldu, dördü ağır olmak üzere 31 asker yaralandı. Meydana gelen saldırıda şehit düşen Adıyaman’lı Medet Mat’ın şehit haberi Adıyaman’ın Kahta ilçesi İkizce köyünü yasa boğdu.

1994/4 Tertip olarak vatani görevini yapan ve terhisine 3 ay kalasıya şehit düşen Medet Mat, son olarak üç gün önce babasıyla görüştüğü belirtilirken, şehidin babasına telefon konuşmasında “Baba buralarda terör örgütü bir çok karakola saldırı düzenliyor. Çok şükür henüz bizim karakola bir saldırı olmadı. İnşallah olmaz, ancak bizler her an bir saldırı olabilir diye hazır durumdayız, beni merak etmeyin” dediği öğrenildi.

Mat ailesinin 5 erkek, 2 kız olmaz üzere 7 Çocuğundan birisi olan şehit Medet Mat’ın naşı doğum yeri olan İkizce köyünde düzenlenecek olan törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

Acılı haber karşısında metanetini koruyan baba Nusret Mat; “Bu askerlerin hepsi bizim evladımız, hepsi bizim şehidimiz. Hainler şunu unutmasın ki onlar asla kirli emellerine ulaşamayacaklar.  Vatan sağ olsun.” Dedi.

Şehidin ağabeyi Sırrı Mat ise, ağabeyinin acısını yüreğine gömdüğünü belirterek, onun yerine beni askere alsınlar, o hainlere ben derslerini vermek istiyorum” dedi.