Besni Belediyesi, Daha Sağlıklı Tüketim İçin Kasaplarla Bir Araya Geldi

AW085174

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, ilçe merkezinde faaliyet gösteren kasaplarla, ilçe genelinde tüketilen kırmızı etin daha sağlıklı, hijyenik şartlarda tüketiciye ulaştırılması ve kasapların karşılaştıkları sorunların çözümü için bir toplantı yaptı.
Toplantıya Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Kösekul, mezhabahanede görevli veteriner hekimler, mezbahane çalışanları ve kasap esnafları katıldı.
İlçede tüketilen kırmızı etin en son tüketiciye ulaşıncaya kadar veteriner hekim denetiminde sağlıklı bir şekilde kesim ve naklinin yapılması için gerekli hijyen kuralları, esnafların dikkat etmeleri gereken hususlar ile resmi kontroller hakkında bilgiler verilmesi yanında mevcut mezbahanenin eksikleri ve çözüm yolları ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.
Besni de faaliyet göstermekte olan kasaplarında bu konuda görüş ve önerilerini alan Belediye Başkanı Öztürk, halkın daha sağlıklı ve hijyenik et tüketilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını, kasap esnafının da kişisel olarak gerekli hassasiyetleri göstermelerini istedi. Mevcut kesimhanenin kapasite olarak yeterli olmasına karşın bazı fiziki eksikliklerinin olduğunu, bunlarında en kısa sürede yapılacağını bildiren Öztürk,”Bundan sonra Besni halkı daha sağlıklı et tüketecektir” dedi.
Toplantı sonunda mezbahanede uyulması gereken hususlara ilişkin alınan kararlar yazılı hale getirilerek bu sektörde faaliyet gösteren tüm esnaflara yazılı olarak duyuruldu. Kasap esnafları da insan sağlığı için böyle önemli olan bir konuda kendilerinin de görüşlerinin alınarak gerekli tedbirlerin alınması hususunda idarenin gösterdiği hassasiyetten memnun olduklarını dile getirdiler.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>