AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın; “Aydınlık geleceğimizin teminatı olan değerli hanımefendileri sevgi ve saygıyla selamlarım”

AHMET AYDINN (1)

AK Parti Grup Başkanvekili Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın Kadınlara seçme seçilme hakkının verilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Vekil Aydın yaptığı açıklamada: “Bir ülke toplumunun ilerleyebilmesi ve çağdaş dünyada gerçek manada yerini alabilmesi, o ülke insanlarının kadın erkek ayrımı yapılmadan eşitliklerinin sağlanabilmesi ile mümkündür. Hiç kuşkusuz ki; bu eşitliklerin en başında da temsil hakkının toplumun tüm fertlerine eşit ve adil bir şekilde verilmesi gelir.

Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkı, ne kadar kıvanç vericidir ki birçok gelişmiş ülkenin çoğundan daha önce gerçekleşmiştir. Daha 1933 yılında, kadınların seçme ve seçilme haklarını kazanmalarından hemen bir yıl sonra,  5 Aralık 1934 yılında milletvekili seçme ve seçilme hakkını kazanmaları sağlanmıştır.

Ülkemizde her alanda başarıyla görev alan kadınlar, modern Türkiye’nin simgesi ve geleceğimizin en önemli güvencesi olmaya devam etmektedir. Kadın hakları alanında da ciddi manada atılan adımlarla büyük kazanımlar elde edilmiş ve bugün Türkiye’de kadınlar yaşamın her alanında varlıklarını onurlu bir şekilde ispatlamışlardır.

Yine son yıllarda verilen çabalarla kadınların yönetim, siyaset ve karar verme noktasında temsil kabiliyetleri giderek yükselmiş ve her geçen gün, her alanda artarak da devam etmektedir. Kat edilen bu yol gelecek için bizlere umut vermektedir.

Bu vesileyle, ‘’5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilmesi’’ gününü kutlar, aydınlık geleceğimizin teminatı olan değerli hanımefendileri sevgi ve saygıyla selamlarım.” Dedi.

AHMET AYDINN (1)

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>