20 Nisanda Dünyaya Gelen Çocuklara Müftü Altın Taktı

  0
  58

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında yeni doğan bebeklere altın takma geleneğini sürdürerek 20 Nisan tarihinde doğan ilk üç çocuğa altın taktı.
  Öztürkçü, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-2 binasını (eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi) ziyaret etti. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-2 binasından Sorumlu Başhekim Yardımcısı Zafer Terzi’yi makamında ziyaret ederek gül ve Kur’an-ı Kerim hediye eden Müftü Öztürkçü, daha sonra dünyaya gelen ilk üç bebeği ziyaret etti. Bebeklere altın takan Müftü Öztürkçü, annelere ise gül ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.
  Müftü Mehmet Ali Öztürkçü yaptığı açıklamada, “Kutlu Doğum haftası nedeniyle Peygamber Efendimizin (sav) 20 Nisan tarihinde dünyayı şereflendirdi. Kutlu Doğum Haftasında çeşitli faaliyetlerimiz oldu. 20 Nisanda dünyaya gelen ilk 3 çocuğa altın hediye ettik. Peygamber Efendimizin (sav) hürmetine, onun aşkına ziyaret ettiğimiz bu çocuklarımız, İnşallah Peygamber Efendimize (sav) layık ümmet olurlar. Faydalı olurlar, yetişir ve hizmet ederler. Onlara dua etmek üzere geldik ve hediyelerini takdim ettik. Önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi.
  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-2 binasından Sorumlu Başhekim Yardımcısı Zafer Terzi ise, bu uygulamanın çok güzel olduğunu ifade ederek, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü’ye teşekkür etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz