165 Kişilik Geçici İşe, 5 Bin 97 Kişi Başvurdu

  0
  115

  Adıyaman’da, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda temizlik işinde çalışacak 165 kişilik geçici işe 5 bin 97 kişi başvuruda bulundu.

   

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde merkezde 147 ve 18 köy okulunda İşkur İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 8,5 ay okulların temizlik işinde çalışmak için 165 kişilik kontenjan açıldı.

   

  Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda sabahın erken saatlerinden itibaren gelen binlerce vatandaş, uzun kuyruklar oluşturarak, Noter huzurunda çekilecek kuraları beklediler.

   

  Salona gelen Noter, İşkur ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri, işe başvuran 5 bin 97 kişinin isimlerini keserek kutuya koydular.

   

  Daha sonra kurayla 165 asil ve 165 yedek kişinin isimleri belirlendi. Kurada ismi çıkmayan vatandaşlar yetkililere tepki gösterdiler.

  Başvuruda bulunan Hüseyin Aslan, yaptığı açıklamada, bu görüntünün Adıyaman’ın işsizliğinin beyanı olduğunu söyledi.

  Adıyaman’ın sahipsizliğinin bu başvuruyla ortaya çıktığını belirten Aslan, “Adıyaman’da 5 tane milletvekili artı belediye başkanlığı da şuanki mevcut hükümete olmasına rağmen Adıyaman’ın iş arazisi bir grupta olduğunu herkes gördü. İnsanlar buraya bir umutla geldiler, umutlarını yitirip çekip gittiler. Belki çoluk çocuğumuza bir ekmek götürebiliriz mahiyetinde gelmişlerdi. Biz üzülüyoruz. Adıyaman bunu hak etmedi. Adıyaman halkı bunu hak etmedi. Türkiye genelinde hertarafta savaşlar var. Adıyaman şuan sakin bir il, Adıyaman cumhurbaşkanını bile en yüksek oyla çıkarttığı bir il olarak böyle sahipsizliği, memlekete gelipte bu insanları görmesi, işsizliği görmesi biz bunu istiyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz