CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan Göbaşı’nda

  0
  186

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı  Hilal Dokuzcan,  Gölbaşı CHP İlçe Başkanlığında kadınlara partisinin seçim bildirgesini anlattı.

  CHP Gölbaşı Parti bürosunda yapılan toplantıda konuşan Dokuzcan, kadınlar açısından çok önemli bir seçim geçirdiklerini belirterek, bu topraklarda kadının insan olma mücadelesini veren büyük bir ailenin fertleri olduklarını söyledi.

  “Önümüzdeki dönemde kadın kolları olarak elimizden gelen, değil, yapabileceğimizin en fazlasıyla seçimlere yönelik çalışmalarımızı birleştireceğiz” diyen Dokuzcan, süreç içerisinde oluşturacakları güç birliği, emek , sevgi ve vicdanı birleştirerek yollarda olmaya, halkla birlikte bir arada olmaya ve mücadeleyi yükseltmeye devam edeceklerini vurguladı.

  Şu an Türkiye’nin dört bir yanında kadın Kollarının etkin ve verimli bir çalışma içerisinde olduğunu anlatan Dokuzcan, şöyle konuştu:

  “Ocak ayında Kadın Kolları olarak bir çalışma başlattık. Gidilmeyen ev bırakmayacağız dedik ve Türkiye ‘de 20 milyon hane üzerinden çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yakın bir zaman içerisinde seçim bildirgemiz hazırlandı. Bu seçim bildirgesi halkın sesi olarak hazırlanmış bir seçim bildirgesidir, halkın bildirgesidir. Bizim bildirgemiz kadının ,işçinin, emeklinin, gencin ,yaşlının, memurun, esnafın toplumun bütün katmanlarının sorunlarına çözüm bulacak bir bildirgedir. Şu an Türkiye’de kadın olmak çok zor. Kadının yaşam hakkının elinden alındığı bir dönemde bu seçime gidiyoruz. Kadına yönelik şiddetin, kız çocuklarının yaşadığı sorunların, kadının ekonomik ve siyasal anlamda karşılaştığı o büyük dertlerin içerisinde , kadının eşitlik , özgürlük ve emek mücadelesinin CHP ile birlikte geleceğini yapıyoruz. Dolayısıyla bizim birbirimize duyduğumuz güven ve birbirimizin gözünün içine baktığımızda o çakan kıvılcım bu topraklara barışı, huzuru ve sevgiyi getirecektir. Biz buna inanıyoruz. Bizim sevdamızda insanca bir yaşam özlemiyle ,hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir noktadan harekettir. Türkiye’de Yoksulluğun yenilebileceğini ve bunun çözülebileceğini bizler biliyoruz. Bunun siyasal temsilcileri olarak ta önümüzdeki seçime bu güçle hazırlanıyoruz. Bu seçim kadınlar açısından tarihi bir seçim olacak. Bir kadın olarak yaşadığımız sorunların bizim bedenimizden ,kimliğimizden, yaptığımız işten ,kıyafetimizden ahkam kesenlerle olamayacağını, bizim en büyük sorunumuz kadını eşit görmeyen bir zihniyetin bizim sorunlarımızla ilgileniyor gibi uğraşması. Eşitliğe inanmayanlarla bu iş çözülmez. Dolayısıyla bizler eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelemizi buradan  götüreceğiz”

  – FATMA ULUBEY’E DESTEK

  Kadınların gücünün çok önemli olduğuna işaret eden Dokuzcan, “CHP Kadın Kolları olarak bu önümüzdeki seçim sürecinde özellikle kadın adaylarımızın olduğu bölgelerde çalışmalar planladık . Bu gün de burada Gölbaşı’nda sevgili arkadaşımız Fatma Ulubey’i meclise götürmek için çalışacağız. Milletvekili listesinde yer alan kadınlarımızın seçilmesi kadın kollarımız için çok önemli , dolayısıyla kadınlarımızın güçlenmesi, partinin güçlenmesi , Türkiye’nin güçlenmesi demektir. Burda aday adayı olan kadın kardeşlerimiz var. Onların çok büyük emekleri var. Biz siyasete sevdayla bağlanmış kadınlarız. Adıyaman sizlere emanet. Adıyaman’ın başarısı öncelikle kadınların güç birliğine ve birlikte oluşturacağı çalışmanın başarısıdır. Her türlü şeyin ötesinde geleceğin kadınlar için birileri tarafından yazılan kader olmadığını ispatlamamız gerekiyor. Bunun temel noktası da sandıktır. Hepimizin yolu açık olsun” diye konuştu.

  Yapılan toplantıya CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Fatma Köse, Adıyaman İl Kadın Kolları Başkanı İlhan Küçüker, Besni, Gerger ,Çağlayan Cerit  CHP Kadın Kolları başkanları, CHP Adıyaman Milletvekili adayı Fatma Ulubey,CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Ulug ve partili kadınlar katıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz