15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

  0
  98

  Adıyaman’da Yüksek Öğrenim Kurumu Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünce “15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi” açıldı.

   

  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Adıyaman İl Müdürlüğü, ’15 Temmuz Milli İrade Destanı’ konulu fotoğraf sergisi açtı.  Sergide 15 Temmuz darbe girişimi gecesi çekilen 50 fotoğraf sergilendi.

   

  Serginin açılışı KYK İl Müdürü M. Sami Köroğlu, KYK personelleri ve öğrenciler ile gerçekleşti.

   

  Milli irade ruhunun ve o gece ortaya konulan milli birlik ve beraberliğin yurtlarda barınan öğrencilerin hafızasında canlı tutulması ve bu milli duruşun öğrencilere görsel olarak daha etkin bir biçimde anlatılması amacıyla açılan “15 Temmuz Milli İrade Destanı” temalı sergisinin ilki Adıyaman yurt Müdürlüğünde açıldı.

   

  KYK İl Müdürü M.Sami Köroğlu, Adıyaman Yurt Müdürü Vesile Yılmaz Kiraç, Yurt Müdürlüğü personeli ve öğrencilerin katılımlarıyla açılan sergiye öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

   

  Açılış konuşmasını gerçekleştiren KYK İl Müdürü M. Sami Köroğlu, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelinde pek çok kurum ve kuruluş gibi KYK Adıyaman olarak da gerek öğrencilerimiz gerekse de mesai arkadaşlarımızla meydanları boş bırakmadık. Darbe girişiminin ilk dakikasından şu ana kadar kurum personeli olarak tavrımız net oldu. Bu ülke bir gecelik kurtuluş mücadelesinde birlik ve beraberliğini kazanarak çıktı. Aynı zamanda bulunduğu coğrafyaya örnek teşkil edecek bir birliktelik ortaya koydu. Bundan sonra gerek ülkemizde, gerekse de başka coğrafyalarda bu tür eylemlere eğilimli kişiler düşüncelerini eyleme geçirmeden bir kez daha düşüneceklerdir. Aynı zamanda bu tür girişimlere maruz kalan halk da birlik ve beraberlik ruhunun çelik yığınlarına karşı nasıl galip geldiğini görmüşlerdir” dedi.

   

  Anadolu Ajansı tarafından çekilen 50 fotoğraftan oluşan sergi, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğünün yanı sıra 81 ildeki KYK il müdürlükleri ve yurtlarda konukların ve öğrencilerin ziyaretine açıldı.

   

  İlk olarak Adıyaman Yurt müdürlüğünde açılan sergi, Adıyaman İl Müdürlüğüne bağlı Safvan Bin Muattal, Veysel Karani, Besni ve Kahta Yurtlarında da önümüzdeki haftalarda öğrencilerin ziyaretine sunulacağı belirtildi.

   

  Sergiye gezen öğrencilerin duygulu anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı.

   

  Duygu ve düşüncelerini ifade eden öğrenciler; “15 Temmuz aslında bir destandır. Biz Türkiye olarak destan yazdık, adımızı altın harflerle ile tarihe kazıdık. Bir olduk, tek yürek olduk. Türkiye kirli oyunlara gelmeyecek tam aksine bu oyunu bozacaktır, her zaman birlik beraberliğimizle tek yürek olacağız.” dediler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz