140 STK’dan ‘Adıyaman’dan Halep’e yol açın’ Kampanyası

  0
  98

  Adıyaman Belediyesi ve 140 STK temsilcisinin katıldığı  ‘Adıyaman’dan Halep’e yol açın’ kampanyası başlatıldı.

  İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen kampanya toplantısına Adıyaman Belediye Başkanı Sait Kutlu, Ak Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü,Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez ve 140 STK temsilcisi katıldı.

  Yardım kampanyası, öncelikli ihtiyaçları giderebilmek adına, sadece nakit ve katı gıda yardımı olduğunu belirten ve 140 STK adına açıklamada bulunan Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, “Bugün, kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirmek, gönül köprülerimizi yeniden ve daha sağlam bir şekilde inşa etmek, sessiz çığlıkların sesi olmak adına başlatmış olduğumuz bu yardım kampanyamızı, kamuoyuna duyurmak için toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  Değerli Basın Mensupları, Bizler; Adıyaman’ın emekçileri, üreticileri, esnafları, çiftçileri ve çalışanları olarak; insanlığın lime lime doğrandığı, hümanizma havarilerinin üç maymunu oynadığı, ümmetin can damarı Halep’in; alçak, onursuz ve zalim Esed’in, İŞİD’in, PYD’nin, Rusya’nın ve işbirlikçilerinin saldırı ve bombardımanıyla yok edildiği bu günlerde kadim medeniyetin İstanbul’dan ve Kahire’den sonraki üçüncü büyük şehri olan ve büyük komutan Halit bin Velid’in yadigârı Halep’e sahip çıkacağımızı tüm dünyaya duyurmak için buradayız.

  Değerli Dostlar, 2011 yılında rejimin baskı ve katliamlarıyla başlayan Suriye krizi, iç savaşın da ötesinde artık onlarca ülkenin dâhil olduğu büyük bir savaşa dönmüş durumda. Savaş nedeniyle 450 bin insan hayatını kaybetti, binlercesi hapse atıldı, 5 milyonu aşkın insan da hayatta kalabilmek için evini terk edip başka ülkelere sığındı. Binlerce yıllık geçmişiyle farklı kültürlere ev sahipliği yapan Suriye, artık harabeden farksız. Ülkenin 2. büyük şehri olan Halep’in nüfusu, savaştan önce 4 milyonu aşıyordu. Tarihi şehrin şimdiki nüfusu maalesef 400 bin bile değil.

  Halep’i bırakıp gitmeyen, vatanını savunan insanlar bu gün hem rejim, hem PYD, hem IŞİD, hem de Suriye’nin üzerinde büyük hesapları olan Küresel Güçler ile ayrı ayrı mücadele etmek durumunda kalıyor. 300 bin insan, bugün maalesef  30 kilometrelik alana sıkışıp kalmış durumda” dedi.

   

  Vatandaşlara çağrıda bulunan Deniz, şöyle devam etti: “Halep, her karışında ecdadın ayak izlerinin ve eserlerinin olduğu bir yadigârdır, Halep candır, Halep Şanlıurfa’dır, Gaziantep’tir, Kilis’tir, Halep Adıyaman’dır. Halep acımız ve gözyaşımız, Halep utancımız, Halep vicdan yaramızdır. Buradan dilsiz şeytan Amerika’ya, AB’ye, Rusya’ya ve işbirlikçilerine sesleniyoruz. Evet Halep’te ölen masum insanlar dikkatinizi çekmiyor, Halep’in yok olmasına ilgisizsiniz! Ama unutmayın. Nasıl ki sizin hesabınız varsa; Allah’ın da bir hesabı vardır; O’nun hesabı ne çetindir. Ey Halep, dayan, çünkü bizim yüreklerimiz dayanamıyor senin yok olmana. Ey Halep, sabret, çünkü bizim elimizden sadece dua etmek geliyor

  Ey Halep diren çünkü senin direnişin içimizdeki sorumsuzları diriltecek, körlerimizi görür kılacak, kulaklarımızı işitir kılacaktır. Ey gözü dönmüş zalimler, şunu iyi biliniz ve belleyiniz; Asırlardır aramıza çizdiğiniz yapay sınırların ötesinde gönül coğrafyamız sınırsızdır, kardeşliğimiz sınırsızdır, her birimiz kanımızın son damlasına kadar Halep için ölür ve diriliriz. Tekrar ölür, tekrar diriliriz. Adıyaman Sivil Toplum Platformu olarak diyoruz ki; elimizde kalan son çeyrek pulumuza kadar; varımızla, yoğumuzla ve tüm gücümüzle Halep’e sahip çıkacağız.  Herkes şunu bilsin ki; Halep direnecek, Halep diriltecek ve Halep, Halep kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Adıyaman kamuoyunu Adıyaman’dan Halep’e yol Açın konulu yardım kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Başlatmış olduğumuz bu yardım kampanyası, öncelikli ihtiyaçları giderebilmek adına, sadece nakit ve katı gıda yardımı ile sınırlı olup, kampanyamız Aralık ayı boyunca devam edecektir. Nakit yardımlarımızı; bu kampanya için açılan ilgili hesaba yatırabileceğimiz gibi Demokrasi Parkında kurduğumuz yardım sandığına da teslim edilebileceği belirtmek istiyor, yardım kampanyamızın hayırlara vesile olması diliyorum”

  Yapılan açıklamanın ardından istişare toplantısı basına kapalı gerçekleştirildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz