1 Aralık Adıyaman’ın İl Oluşu Kutlandı

  0
  588

  Adıyaman’ın il oluşunun 59. yıldönümü münasebetiyle Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gazeteci Fadıl Binzet’in objektiflerinden Adıyaman’ı anlatan 100 yıllık fotoğrafların bulunduğu “Dünden bugüne Adıyaman” isimli resim sergisi ve Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan’ın konuşmacı olduğu “Geçmişten Günümüze Adıyaman” Konulu Konferans düzenlendi.

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde düzenlenen resim sergisine Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları Gaziantep, Adana ve İstanbul’dan çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün “Gençler Geçmişiyle Buluşuyor” teması ile hazırlanan program kapsamında düzenlenen resim sergisi ile ilgili konuşan Gazeteci Fadıl Binzet, serginin 1 Aralık Adıyaman’ın İl oluşunun59. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu ve vatandaşlar tarafından sergiye yoğun ilgi gösterildiğini belirtti.

  Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin ise “İnsan kendini tarihin koridorlarında dolaşıyor gibi hissediyor. Tarihimizi bu şekilde görsellikle çocuklarımıza gençlerimize anlatmak oldukça güzel. Ben Fadıl Binzet’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Daha sonra konuşan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ise Resim sergisinin Adıyaman’ın tarihini anlattığını, gençlerin ve gelecek nesillerin kentin tarihini anlamalarına yardımcı olacağını belirterek, emeği geçenlere ve programa katılanlara teşekkür etti.

  Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan tarafından “Geçmişten günümüze Adıyaman” isimli konferans verildi.

  Dalyan konferansta, Adıyaman’ın geçmişten günümüze tarihi süreci ile birlikte yaşadığı değişimi hazırladığı görsel sunum eşliğinde anlattı.

  Verilen konferans sonrası 1 Aralık Adıyaman’ın İl oluşu nedeniyle düzenlenen 7 farklı spor branşında dereceye girenlere madalyaları verilerek, düzenlenen kokteylin ardından Gazeteci Fadıl Binzet’in yazdığı “Dünden bugüne Adıyaman” isimli Adıyaman’ı anlatan kitabın imza günü yapıldı.GENÇLİK MÜDÜRÜ 1 ARALIK (3)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz